Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ ADD 23 NİSAN’DA 2 ETKİNLİK BİRDEN DÜZENLİYOR..

ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle 2 etkinlik düzenliyor. Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Arhavi ADD Başkanı Emine Hekimoğlu şunları söyledi.  “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. ”diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, hem ülkemiz çocuklarına hem de dünyadaki bütün çocuklara armağan ettiği ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız geldi.

Milli bayramlarımızdan biri olan 23 Nisan, milletin egemenliğinin resmen hayata geçirildiği çok önemli bir gündür. Bu önemli günün sevincini büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarla paylaşmış ve onlara  23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir.

Çocuk istismarlarının ayyuka çıktığı şu günlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanıp kutlanmayacağının tartışılıyor olması çok üzücü!.. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın karınlarını, zihinlerini ve ruhlarını beslemek, eğitimlerini ve güven içinde yaşamalarını sağlamak en önemli ve gerekli görevimizdir. Kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ise ortak hedefimizdir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak amaçlarımız doğrultusunda çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da Uçurtma Şenliği düzenliyoruz. Derneğimizde ve sınıflarda öğrencilerle beraber yaptığımız uçurtmalarımız 23 Nisan’ı daha da renklendirecek. Yapılan bu uçurtmalar; derneğimizin 26 Nisan Salı günü yapacağı “Herkes için futbol” etkinliğini de renklendirecektir.

Bayramlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, Cumhuriyetimizin ilkelerine her zamankinden çok daha sahip çıkmak zorundayız. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü sağlamak zorunda olduğumuz açıktır. Anadolu aylardır şehit cenazeleriyle kan ağlarken Atatürk’ün “yurtta barış, dünyada barış” ilkesinin ne denli önemli ve gerekli olduğu görülmektedir. Bugün bizlere düşen görev;  Atalarımızın canları ve kanları pahasına emaneti olan bu Cumhuriyeti, bu cennet vatanı iyi korumak, geliştirmek ve yarınlara taşımaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96.yıl kutlamasını tiyatro sahnesine de taşıyarak; 29 Nisan Cuma günü saat 19.30’da Çarmıklı Sinema Salonu’nda Utku Erışık’ın kendi yazıp yönettiği ve oynadığı “Kan Ağlıyor Anadolu” adlı tiyatro eserinin halkımızın beğenisine sunulacağını müjdeleriz.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96.yılını, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten sevgi ve saygılarımla kutluyorum.”

tiyatro


Paylas

About The Author

Comments are closed.