Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ ATATÜRK ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ EDA NAZ GÖKDEMİR LGS SINAVI TÜRKİYE 1. Sİ

Rekare 24 Haziran 2023 Haberler ARHAVİ ATATÜRK ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ EDA NAZ GÖKDEMİR LGS SINAVI TÜRKİYE 1. Sİ için yorumlar kapalı

4 Haziran 2023 tarihinde LGS kapsamında gerçekleştirilen “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav” sonuçları açıklandı. 1 milyondan fazla öğrencinin girdiği sınava Arhavi Atatürk Ortaokulu öğrencisi Eda Naz Gökdemir 90 soruyu da doğru işaretleyerek Türkiye 1’incisi oldu.

Eda Naz Gökdemir’in yanında Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencisi Yiğit Turgay Yalçınkaya, Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi AysimaAtaselim, Arhavi Atatürk Ortaokulu öğrencisi Muhammed İhsan Altunsoy ve İpek Kavaz da 90 sorudan 89 soruyu doğru işaretledi. 

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2 yıllık hayallerinin gerçek olduğunu ve Artvin’den bir öğrencinin Türkiye 1’incisi olduğunu açıkladı.

4 Haziran’da gerçekleştirilen sınav akabinde bir izlenim edindiklerini açıklayan Acar, “Çocuklarımızdan geri dönüşler almıştık, çok başarılı olacağımızı bekliyorduk. Bugün ilk aldığımız sonuçlarda bu bilgileri teyit eder nitelikte.Hem duyguluyum hem hüzünlüyüm. 2 yıllık bir hayalimiz vardı; son 2 yıldır Türkiye ortalaması ve çocuklarımızın yaptığı puan ortalaması açısından Türkiye’nin zirvesinde bir ildik LGS’de.Fakat Türkiye 1’incisi özlemimiz vardı, bu sene Türkiye 1’incisi çıkarmış bir il olmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Öğrencilerin aldığı puanların ortalaması açısından kendi içlerinde 4 netlik bir ivme olduğunu söyleyen Acar, “Başarı puanımızı Türkiye puanları açıklanınca değerlendireceğiz. Bunlarla birlikte bu sene ilk kez tek hata yapan 6 öğrencimiz var ve bunun kadar sevindirici 2’nci bir bilgi ise 80 sorunun üzerinde doğruyu işaretleyen 102 öğrencimiz var. Her geçen gün başarımızın arttığını görmenin sevincini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı ve henüz öğrencilerden gelen bilgiler üzerine değerlendirme yaptıklarını ve genel sonuçları alınca daha iyi değerlendireceklerini söyledi.

Acar açıklamasını, “Serhat bir eğitim kentiyiz, güzel bir şehriz. Türkiye 1’incisi çıkarmak büyük şehirler için sıradan bir olay ama Artvin için çok önemliydi ve biz hiç özel eğitim öğretim kurumu olmayan bir iliz. Tamamen devlet okullarındaki öğretmenlerimizin yoğun çabası, öğrencilerimiz ve ailelerimizin motivasyonu ve bu üçgende bulunan yöneticilerin de katkısı ile kurulan çalışma ikliminde edinilen bir başarıdır. Ben tüm öğrencilerimi tebrik ediyorum, gözlerinden öpüyorum. Bu başarıya çocuklar kadar emek veren aileleri tebrik ediyorum ve kıymetli öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum.

Başarı kolay olmadı, biz bu yıl en az 10 okulda gece dersleri yaptık,ders dışı etütler, denemeler, kazanım değerlendirme sınavları…Aslında bu Artvin’in başarısı, herkesin başarısı. Eğitim hepimizin işi, ülkemizin geleceği için çok önemli bir iş” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.


Paylas

About The Author

Comments are closed.