Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SALİH HOCAMIZI SONSUZLUĞA UĞURLADIK..

Rekare 17 Haziran 2023 Haberler SALİH HOCAMIZI SONSUZLUĞA UĞURLADIK.. için yorumlar kapalı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Akçaabat’ın  değerlerinden, Akçaabat Kültür Sanat ve Müzik Derneği Başkanı ve aynı zamanda Sanat Müziği Korosu şefi emekli öğretmen Salih Kazancıoğlu için Akçaabat Erol Günaydın Sanat Merkezi Salonunda bir “Anma Programı” gerçekleştirildi.

Programa Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediyesi Başkanı Osman Nuri Ekim, Salih Kazancıoğlu’nun ailesi, akrabaları ve sevenleri katıldı. Anma programına katılanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Program sunucu Mehmet Kartal’ın konuşmakta duygulu anlar yaşaması, kırk yıllık arkadaşım dediği öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu’nun da konuşma öncesi gözyaşlarını tutamaması törenin en dikkat çeken anları oldu.

Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ise Salih Kazancıoğlu’nun öğrencisi olmaktan gurur duyduğunu , öğretmeninin eğitici kişiliği yanında insana dair güzel olan her şeye dokunmak isteyen bir karakteri vardı diyerek olayın şaşkınlığını henüz üzerinden atamadığını belirtti

Erol Günaydın Kültür Merkezi salonunu dolduran Akçaabatlılar, devam eden törende duayı okuyan Fehmi Atasoy hocanın söylediği şu sözleriyle gözyaşlarını tutamadılar.

“Salih hocamız, camilerimizde okunan kuranlar ve ezanlarda notalı bir eğitim gerekliliği bizlere iletmiş ve bu konuda bizimle çalışmalar yapan bir şahsiyetti. Az önce okuduğum kuranı da onun için, onun istediği makamla okudum fakat o bizleri duyamadı..”

Hocamızın son yolculuğunda Akçaabatlıların yanında Arhavi ve Beşikdüzün’den gelen kalabalık dostları da vardı..

Salih Kazancıoğlu’nun naaşı ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.