Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ BELEDİYE BAŞKANI İKİ MÜDÜRÜNÜ AÇIĞA ALDI…

Rekare 26 Temmuz 2022 Haberler ARHAVİ BELEDİYE BAŞKANI İKİ MÜDÜRÜNÜ AÇIĞA ALDI… için yorumlar kapalı

Arhavi Belediye Başkanı Vasfı Kurdoğlu, Muhasebe Müdürü Yücel Ergezer ve Fen işleri Müdürü Okan Odabaş’ı belediye ye ait yüklü miktarda parayı zimmetlerine geçirdikleri gerekçesiyle görevlerinden aldı, ardından haklarında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Başlatılan soruşturma kapsamında Arhavi Belediyesi bu yıl düzenleyeceği 48.uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivaline destek amacıyla festival derneğine gönderilen yaklaşık 1,6 milyon TL’nin üzerinde parayı zimmetlerine geçirdikleri öne sürülen fen işleri ve muhasebe müdürleri hakkında Belediye Başkanı Vasfı Kurdoğlu, Arhavi Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmasının ardından savcılık soruşturma başlattı.

Arhavi belediyesi muhasebe müdürü olarak görev yapan Yücel Ergezen, fen işleri müdürü Okan Odabaş’ın daha önceki AKP belediyesi döneminde haklarında çeşitli şikâyetlerde bulunulduğu ancak AKP li belediyenin bu konuda her hangi bir soruşturma açmadığı öğrenildi.
Arhavi Belediyesinin CHP ye geçmesinin ardından görevli müdürler hakkında şikâyetlerin devam etmesi üzerine belediye başkanı Vasfı Kurdoğlu, belediyenin banka hesaplarını inceledi.

Başkan Kurdoğlu yaptığı incelmelerin ardından, Arhavi belediyesi bu yıl 27-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenleyeceği 48.uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivaline destek amacıyla festival derneğine gönderilen yaklaşık, 1,6 milyon TL’nin üzerinde paranın belediye ye ait festivalin bütçesine değil, müdürlerin bankalardaki özel hesaplarına aktarıldığını tespit etti.
Görevli müdürleri açığa aldıklarını ve cumhuriyet savcılığının olayla ilgili soruşturma başlattığını ifade eden Arhavi Belediye Başkanı Vasfı Kurdoğlu cumhuriyet savcılığının soruşturma başlattığını ifade ederek olayla ilgili şunları söyledi;
“Ben bir şey tespit ettim, savcı beyin eline bıraktım bundan sonrasını savcı bey yürütüyor. Bunla ilgili bütün bankalara yazı yazdım 2014’ten bu yana belediyemizin ödediği paraların tümünün dökümlerini alıyorum, alacağım ona göre de işlem yapacağım. Zaten savcı bey de araştırıyor bu konuyu. Şikâyetler olduğu doğrudur. Ben bir şeyleri sezinledim, yaklaşık bir aydır takip ediyordum zaten, ona göre de işlemlerimi yaptım dosyayı ilgili savcılığa teslim ettim ve bu çalışanları açığa aldım”
Belediye Başkanı Kurdoğlu, belediyenin paralarının yerine gitmediğini mi gördünüz? sorusuna; “ evet onun gibi bir durum. festival için kurduğumuz bir dernek vardı bu derneğe gelen paralar kasada yok. Miktar kesin olarak nedir bunu şimdi söyleyemem ancak banka dokümanları ve savcılığın soruşturmasının ardından her şey daha da netleşecektir.

Haber: GENÇAĞA KARAFAZLI


Paylas

About The Author

Comments are closed.