Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİLİ GENÇLERDEN BİR BAŞARI DAHA.. ONUR BÜYÜKLÜ, ODTÜ BÖLÜM 1. Sİ OLARAK MEZUN OLDU..

Rekare 30 Temmuz 2022 Haberler ARHAVİLİ GENÇLERDEN BİR BAŞARI DAHA.. ONUR BÜYÜKLÜ, ODTÜ BÖLÜM 1. Sİ OLARAK MEZUN OLDU.. için yorumlar kapalı

Arhavili gençlerden bir başarı haberi daha geldi. Onu Büyüklü ,ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden bölüm 1. si olarak mezun oldu.

İlköretimi Arhavi Hacılar İlköğretim Okulunda yapan Onur Büyüklü daha sonra Arhavi Anadolu Lisesinden mezun olup üniversite sınavları sonucunda tercihini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğine yaparak eğitimini sürdürmüştü.

İyi bir satranç oyuncusu da olan Onur Büyüklü, lise öğreniminde çeşitli derecelerde almıştı. Başarısının planlı ve düzenli olmakla tanımlayan Büyüklü. “ Bazı konularda çok fazla kendini kısıtlamadan, bir  üniversite öğrencisinin eğitim aldığı kurumda neler yapması gerektiğini bilmek, zaten başarıyı getiriyor.” dedi.

Babası Osman Şafak büyüklü ise oğlunun bir eğitim emekçisinin torunu olarak, alınan başarının kendilerini gururlandırdığını belirterek, mevcut durumun üniversite sonrası iş bulma konusunda da büyük avantajlar sağladığını söyledi.

Onur Büyüklü ise son olarak  “ bana her konuda destek veren başta ailem ve sonrasında ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğretmenlerime teşekkür ederim” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.