Monday 22nd April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ ÇARMIKLI SİNEMASINDA FİLİM GÖSTERİMLERİ ARTIK 4K TEKNOLOJİSİ İLE YAPILACAK

Nurol Holding katkılarıyla Çarmıklı Eğitim ve Kültür Merkezi Sinema Salonu’na kullanılmak üzere günümüz film teknolojisi olarak da bilinen SONY DİGİTAL 4K sinema sistemi kazandırıldı. Arhavi Çarmıklı Sinema salonunda artık filmler kaliteli ve daha yüksek çözünürlüklü oynatılacak.

Sistemin kurulması ile birlikte Çarmıklı Kültür Merkezi Sinema İşletmesi tarafından 13 Kasım’da hizmet vermeye başlayacak. Bu tarihte aynı zamanda tüm Türkiye’de vizyona giren ALİ BABA VE 7 CÜCELER adlı film izlenecek.

Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu’da “Böyle bir teknolojinin ilçemize kazandırılması konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar ve girişimlerimiz sonucunda meyvesini verdi ve çok değerli Arhavili iş adamımız Nurettin Çarmıklı nın desteği ile Karadeniz’in ilk ve tek ileri teknoloji sinema sistemini ilçemize kazandırdık. Emeği geçen Sn. Nurettin Beye ve Holding çalışanlarına Arhavi Halkı adına şükranlarımı sunarım. Bu sistem sayesinde, bundan böyle ilçemizde daha kaliteli, yüksek ve donanımlı film izlenmesi sağlanmış olacaktır. Yalnız şunu belirtmeden geçemeyeceğim; halkımızın gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına hemen her kesimin sinema kültürünü özümseyerek artık bu faaliyete eğilmeli, sinemaya gitmelidirler. “ dedi..

alibaba-1-a

alibaba-2-a.

alibaba-3-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.