Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ DOĞA KORUMA PLATFORMU TEMSİLCİLERİ T.B.M.M. ‘DE…

Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri, Karadenizdeki diğer çevre platformu üyeleri ile birlikte 21-22 Ekim tarihlerinde TBMM’inde temas ve görüşmelerde bulundu. Görüşmeler CHP Miletvekili Melda Onur ve Karadeniz İsyandadır Platformu’nun düzenlemesi ve girişimi çerçevesinde yapıldı. Görüşmeler, Amasra-Bartın Termik Karşıtı Platform, Fatsa Siyanürlü Altın’a Karşı Platform, Sinop Nükleer Karşıtı Platform ile  Rize Andon’dan Kazım Delal, Yusufeli, Ordu temsilcilerinin katılımı ile yapıldı

Bu ziyaretler arasında Meclis Enerji Komisyonu başkanı Ak Parti Gaziantep Milletvekili  İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Çevre Komisyonu başkanı Erol Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Engin Altay, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçelebi, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, BDP Milletvekili Levent Tüzel ile görüşmeler yapıldı.

Özellikle Enerji ve Çevre Komisyonu başkanları ile yapılan görüşmeler, HES’ler, Termik Santraller ve Nükleer Santraller konusunda verimli bilgi alışverişi ve sorunların iletimi şeklinde geçti.

Görüşmeler esnasında Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, danışmanı Tolga Özçakmak, İstanbul Milletvekili Melda Onur, Melda Onur’un danışmanı Hande Çoşkan  v platform temsilcileri ile yakından ilgilendiler ve sorunların  aktarılmasına yardımcı oldular.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşme esnasında, Kılıçdaroğlu  sorunların yerinde tespit edilmesi için bir komisyon kurularak Karadeniz Bölgesinin  batıdan  doğuya taranarak daha ayrıntılı bir rapor hazırlanması yönünde bir  talimat verdi.

ADOKOP mecliste-3-a

ADOKOP mecliste-1-a

ADOKOP mecliste-2-a

Fotoğraflar: Alpaslan Aygüney


Paylas

About The Author

Comments are closed.