Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ EZMOCE’DE , AÇIK HAVADA BELGESEL KEYFİ..

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi İlkay Nişancı, Arhavi Ezmoce Bahçe’de yönetmenliğini yaptığı” Bir Yudum Bekleyiş” adlı belgeselini izletti.

Açık havada bir sinema keyfi ile izlenen belgeselde 2006 yılında Arhavi’nin Napşit ve Sidere Köylerindeki yaşamdan kareler yer almakta..

Nişancı, kendi ailesiyle olaylara giriş yaptığı  belgeselde konuya daha sonra köy halkını da katarak müthiş bir akıcılığı yakalamış. Ustaca yapılan kurgu sonucu belgeseli izlerken,  bu coğrafyanın kokusunu, coşkusunu ve insanlarının sıcaklığını, yaşam zorluklarını sadece izlemiyor,hissediyorsunuz adeta..

Filmin sonunda yaptığı çalışma hakkında bir değerlendirme yapan Nişancı, “Birol Topaloğlu ile bu aşamada tanıştığını ve öncesinde zaten iyi bir Birol Topaloğlu dinleyicisi olduğunu belirterek, bu belgeselde kesinlikle Birol Topaloğlu’nun müzikleri olmalı dedim ve kendisinden rica ettik.Sonrasında birlikte güzel bir çalışmaya girdik. Bizlere her  konuda yardımcı olan sayın Birol Topaloğlu’na huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Sanatçı Birol Topaloğlu ise Ezmoce’nin bu tür sanatsal faaliyetlere her zaman ev sahipliği yapma arzusunda olduğunu belirterek gelenlere teşekkür etti. Ustaca hazırlanan belgeselde müziklerin kendisine ait olmasından da çok mutlu olduğunu belirterek, İlkay Nişancı’ya bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi


Paylas

About The Author

Comments are closed.