Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ GENÇLİKSPOR’UN CUMARTESİ GÜNKÜ MAÇI FİNAL NİTELİĞİNDE…

Rekare 05 Nisan 2023 Spor ARHAVİ GENÇLİKSPOR’UN CUMARTESİ GÜNKÜ MAÇI FİNAL NİTELİĞİNDE… için yorumlar kapalı

Lider Arhavi Gençlikspor’un bir puan gerisinde ikinci sırada Artvin Çoruhspor şampiyonluk yarışını bırakmıyor. Haftayı 6-0 lık Şavşat deplasman galibiyeti ile kapatan Arhavi Gençlik sporun hedefi şampiyonluk.

Çoruhspor ise bu hafta zorlu Ardanuçspor deplasmanında rahat bir maç çıkararak müsabakayı 5-1 kazandı.

Artvin 1. Amatör Ligi’nin iki şampiyonluk adayı olan Artvin Çoruhspor ve Arhavi Gençlikspor önümüzdeki hafta karşı karşıya gelecek. Arhavi’de oynanacak olan müsabaka final niteliği taşıyor.

Ardanuçspor karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Artvin Çoruhspor Teknik Sorumlusu Taylan Ata şu ifadeleri kullandı;

“Ligin bitmesine üç hafta kala Ardanuçspor deplasmanındaydık bu hafta. Özlediğimiz içimizi ısıtan bir güneş karşıladı Atatürk İlçe Stadında. Bu güzel havanın etkisi skora yansıdı ve Artvin’nin müfekar ve cefakar çocukları 5-1’lik rahat bir galibiyet aldı. Sıcak havanın suni çimle buluşup kramponların içindeki ayakları yaktığı bu zorlu şartlarda tüm futbolcuların ayaklarına sağlık ve hepsine teşekkür ediyorum.

Haftaya final niteliği taşıyan Arhavi Gençlikspor müsabakası öncesi moral oldu bu galibiyet. Önümüzdeki hafta bölgeseldeki temsilcisimiz olan Arhavispor’un matematiksel olarak ligden düştüğü kesinleştiği bir atmosferde play-off niteliği taşıyan müsabakaya çıkacağız.


Paylas

About The Author

Comments are closed.