Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ HÜSEYİN GÜRKAN ANADOLU LİSESİ HALK OYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ..

Okul Sporları Kapsamında Sinop ilinde düzenlenen Halk Oyunları Türkiye finaline katılan Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi “Düzenlemeli Dalda” Türkiye 1’nciliğini kazandı.

Arhavi ekibinin şampiyonluğu Artvin ve Arhavi’de büyük sevinç yaratırken halk oyunları ekibine ve antrenör Ersin Altın’a tebrikler devam ediyor.

Sinop Atatürk spor salonunda düzenlenen yarışmaya Adana, Artvin, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Ağrı, Ankara, Bayburt, Bingöl, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Sivas ve Trabzon illerinde İl birinciliği kazanmış ekipler katıldılar.

Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada konuşma yapan Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş; “Çok uzaklardan gelen öğrenci arkadaşlarımız ve hakem arkadaşlarımız, Türkiye’nin en mutlu kenti olan Sinop’a hepiniz hoş geldiniz.

Halk oyunları gönül işidir, halk oyunları sevda işidir. Halk oyunları geçmişteki birikimimizi, kültürümüzü, zenginliklerimizi geleceğe aktarmaktır. Bugün burada misafir ettiğimiz halk oyunları ekiplerimiz geçmişteki birikimimizi, kültürümüzü, zenginliklerimizi bugün burada bizi aktaracaklar. Bizler sizleri burada misafir ettiğimiz için mutluluk duyuyoruz”dedi.

25 ilden katılım sağlanılan yarışmada yarışmacılar sundukları gösterilerle jüri üyelerinden not aldılar. Alınan notlar sonrasında düzenlemeli gruptan Artvin Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi birinci olurken, Gençler Grubundan ise Kilis Mehmet Hanifi ve Ökkeş Çümbüş Anadolu Lisesi birinci oldu.
Yarışmacılar ödüllerini protokol ve jüri üyelerinden aldı.


Paylas

About The Author

Comments are closed.