Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ TSM TOPLULUĞUNDAN MUHTEŞEM 16. YIL KONSERİ…

Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğunun 16. Yıl konseri  Özay Otel Salonunda gerçekleştirildi. Şef Oğuz Cebeci yönetiminde çalışmalarını sürdüren topluluk her yıl Mayıs ayı içinde yaptığı geceyi  bu yıl ramazan ayı nedeni ile bayram sonrası bir tarihte yapmak zorunda kaldı.

Yoğun ilginin olduğu geceye ilçe kaymakamı Hasan Ongu eşi ile birlikte katıldılar. Ayrıca  katılanlar arasında  Trabzon Liselerinden Mezunlar Vakfı Türk Sanat Müziği Topluluğundan bir gurup , Fındıklı, Hopa ve Şavşat ilçelerinden gelen sanat müziği sevenlerinde olması geceye ayrı bir  renk kattı.

İzleyenlerin çoğu zaman alkış ve sözle eşlik ettiği gecede topluluğa büyük katkıları olan Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu’nun  kendi bestesi olan ve TRT repertuarına alınan  “Mençuna” parçası izleyenlerden yoğun alkış aldı..

Sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in yaptığı gecede, Öncel; katkılarından dolayı İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, İlçe Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Dr  Mustafa Özgül ve Arhavili işadamlarına teşekkür etti.

Program sonunda Arhavi TSM Topluğu, Trabzon ve Hopa Sanat Müziği Topluluklarından bu konseri izlemeye gelenlerle birlikte sahnede “ eski dostlar”  şarkısını söylediler..


Paylas

About The Author

Comments are closed.