Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU KURULUŞUNUN 21. YILINDA MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ..

Rekare 04 Haziran 2023 Haberler ARHAVİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU KURULUŞUNUN 21. YILINDA MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ.. için yorumlar kapalı

21 yıl önce müzik öğretmeni Oğuz Cebeci ve Dr Mustafa Özgül tarafından kurulan Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu Bayraktar Kültür Merkezinde İzleyenlere muhteşem bir konser verdi.

Her yıl geleneksel olarak yapılan etkinlik  bu yıl“Yaza Merhaba” adı altında yapıldı.

Sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in yaptığı geceye Arhavi ve Kemalpaşa kaymakamları, Arhavi Garnizon komutanı, Arhavi Belediye Başkanı ve çok kalabalık sanat müziği severler katıldılar..

Geceye katkılarından dolayı İlçe Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teşekkürlerini sunan sunucu Mehmet Remzi Öncel “Yüksel Büyüklü Petrol Ofisi Akaryakıt İstasyonu”na da  maddi katkılarından dolayı topluluk adına şükranlarını sundu.

Her meslekten insanların olduğu toplulukta iki öğretim görevlisi de yer aldı. Şüphesiz dikkat çeken isim, bestekar öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu idi.

Gecenin bir bölümünde  rahmetli Cemal Kurdoğlu’nun çok sevdiği bir şarkıyı seslendiren topluluk bu dinletiyi Cemo’nun anısına sundu.

Koro şefliğini yapan Oğuz Cebeci’nin bestelerinin de yer aldığı gecenin sonunda izleyenlerde şarkı söylemek isteyince, program sonunda sahne birden dolup taştı. Topluluk ilçe kaymakamı Burak Çimşir ve Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’yu da sahneye alarak final şarkısını birlikte seslendirdiler..

Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu, desteklerinden dolayı Trabzon, Akçaabat, Artvin ve Kemalpaşa’dan gelen kardeş topluluklarına teşekkür ederken İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı şef Oğuz Cebeci ve öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu’na gecenin anısına takdimlerini yaptılar..


Paylas

About The Author

Comments are closed.