Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ VE HOPA’DA 10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI PROTESTO EDİLDİ..

Rekare 11 Ekim 2020 Haberler ARHAVİ VE HOPA’DA 10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI PROTESTO EDİLDİ.. için yorumlar kapalı

Ankara garındaki patlamada yaşamını yitiren Elif Kanlıoğlu Arhavi’de bulunan anıt mezarda anıldı.

103 kişinin hayatını kaybettiği 10 Ekim Ankara Katliamı ’nın beşinci yıldönümü için Ankara Tren Garı önünde yapılacak anmaya polis izin vermedi.

Ulus’tan Ankara Garı’na yürümek isteyenleri engelleyen polis, Ulus Metro’da toplanan gençlik örgütlerine saldırdı ve 11 kişiyi gözaltına alındı Gar Meydanı’na gidemeyen kitle Ulus Metro çıkışında katliamda yaşamını yitirenlerin isimlerini tek tek haykırarak, anma yapıldı.

103 kişinin ismini okuyan kitle, katliamda yaşamını yitirenlerin resimlerinin bulunduğu “10 Ekimi Unutma, Unutturma” yazılı pankartın üzerine karanfillerini bıraktılar.

Hopa Halkevi’ de Cumhuriyet meydanında andı “Katillerin Düzenini Yıkacak Yeni Bir Memleket Kuracağız” diyerek Hopa Meydanında buluşan Halkevi Gençlik üyeleri “Şeriata Faşizme Karanlığa Geçit Yok. 10 Ekimi Unutma Unutturma” sloganları attıktan sonra bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Okunan Basın açıklamasında “ Bütün devrimciler bir meydanda yan yana geldiğinde oraya dökülen devlet güçlerine bakın. O gün hepimiz orada şahit olduk ki hiç bir emniyet önlemi alınmamış canlı bombalar taraflarınca aramıza sokulmuştur. Biz Kemalpaşalı ve Hopalı devrimci gençleriz ,halkız , susmayacağız, itaat etmeyeceğiz.” basın açıklamasının ardından alkışlarla eylem sona erdi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.