Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

1. ARHAVİ YAYLA ŞENLİĞİ SONA ERDİ

    

     38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri içerisinde ilk kez Taşlık Yaylasında düzenlenen 1.Arhavi Yayla Şenliği sona erdi. Havanın yağışlı olması ve özellikle yolların ulaşım konusunda son derece kötü oluşu şenliğe damgasını vurdu. Tüm olumsuzluklara rağmen gelenlerin oldukça keyifli anlar yaşadığı şenlikte fotoğraf çalıştayı programının aynen yürütülmesi için gerek Arhavi belediyesi, gerekse  Arhavi Turizm Derneği yoğun çaba gösterdi.

     Cuma ve Cumartesi günleri  yağmur altında yapılan etkinlik 3. gün havanın açması ile birlikte civar köylerin yoğun ilgisine tanık oldu. Bu arada onlarca aracın olumsuz yol koşulları nedeni ile yaylaya çıkamayıp geri döndükleri görüldü.

     Ardos araçları ile  Güloğlu, Kayadibi , Arpaçay, Yurt ve Sırt Yaylasına düzenlenen jeep safari ile bol bol horonların oynandığı yayla şenliğine son günde  havanın güzel olması nedeni ile köylüler akın etti.

     Bu arada yayla severler hem yolların kötü oluşu hem de şuan köylerde çay toplanmasının buraya gelişleri engellediğini, ancak son gün gelebildiklerini söyleyerek bir dahaki şenlik tarihinin bu nedenle değişmesini istediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response