Saturday 15th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI..

Rekare 29 Ekim 2020 Haberler ARHAVİ’DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI.. için yorumlar kapalı

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Benim en büyük eserim’’ diye nitelendirdiği Cumhuriyet, 97. yılında tüm yurtta olduğu gibi Arhavi’de de coşku ile kutlandı.

Arhavi’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı önünde yapılan tebriklerin kabulü ve kutlama töreni ile gerçekleştirildi. Programa; İlçe Kaymakamı Kamil Güzel, Garnizon Komutanı Mehmet Ali Emirhan Uysal , Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ,birim amirleri, öğrenciler ve siyasi parti ilçe temsilcileri katıldılar..

Atatürk anıtı önünde yapılan programda istiklal marşının okunması ve saygı duruşunun ardından İlçe Kaymakamı Kamil Güzel protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarda Cumhuriyetimizin ilanı ve önemi vurgulandı. Salgın nedeni le alınan önlemler kapsamında kısıtlı katılımcı ve tedbirler doğrultusunda gerçekleştirilen Cumhuriyet bayramı kutlama etkinliklerine, ilçe protokol mensupları ve belediye araçları ve vatandaşlarımızın katılımıyla ilçe merkezinde yapılan konvoy geçişleriyle devam edildi.

Ayrıca kutlama etkinlikleri günün anlam ve önemine binaen belediye hoparlöründen yapılan yayınlarla sürdü.


Paylas

About The Author

Comments are closed.