Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE AFAD KONUTLARI SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ..

AFAD İl Müdürlüğünce düzenlenen tören Artvin vali Vekili İdris Akça, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, AFAD İl Müdürü Mehmet  Salih Avcı, ilçe kaymakamları, davetliler ve hak sahipleri katıldı.

Artvin Vali Vekili İdris Akça, yaptığı konuşmasında AFAD konutlarının yapımında emeği olan herkese teşekkür etti.

Akça, “AFAD konutlarında büyümüş bir vatandaş olarak, bu konutlarının hak sahipleri için ne kadar önem arz ettiği çok iyi biliyorum. Hak sahiplerine bu konutlarda hayırlı güzel bir ömür diliyorum.” dedi.

Artvin Milletvekili Erkan Balta yaptığı konuşmada, 2010 yılından itibaren afet ve değişik risklerden dolayı evlerinden ayrılmak zorunda kalan 24 vatandaşa konutlarının teslimi için bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Bu konutların dışında daha önce Arhavi’de 64 adet AFAD konutunun yapılarak hak sahiplerine teslim edildiğini kaydeden Balta, önümüzdeki günlerde de 24 adet konutun inşaatına da başlanacağını dile getirdi.

Balta, devamında “Türkiye dünyanın neresinde olursa olsun, bir afet yaşandığında orya ilk ulaşan ülkelerden bir tanesi oldu. Bu bağlamda AFAD’la yarışacak başka bir kuruluşta yok.” diye konuştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu da burada yaptığı konuşmada AFAD için afetlerin, afet öncesi, afet anı ve afet sonrası yapılaması gerekenler olmak üzere 3 aşamasının olduğunu söyledi.

Güllüoğlu, “AFAD konutlarının afet sonrası iyileştirme çalışmalarımızın bir kısmı. Gönül ister ki afetler olmasın. Afetlerin olmaması için yapmamız gerekenler, afet sırasında ve sonrasında yapmamız gerekenlerden çok daha önemli ama bu süreçleri de en iyi şekilde yapmamız gerekiyor.” dedi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.