Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE BİR ÖĞRETMEN, ” SEN BÖLÜCÜSÜN” DİYE DÖVÜLDÜ..

Son günlerde giderek artan ırkçı saldırıların bir örneği de Arhavi’de yaşandı.

Arhavi ilçesinde Eğitimsen üyesi olan öğretmen Ali Gümüş, aynı apartmanda oturan ve taksicilik yapan Metin Güneş tarafından saldırıya uğradı. Arhavi’de iki senedir seçmeli Lazca derslerine de giren Ali Gümüş’ün bir süredir komşusu olan Metin Güneş tarafından şikayet adıyla sürekli taciz edildiği, Ali Gümüş’ün apartmanın girişine koyduğu bisikletten rahatsız olduğu, ayrıca dairede gürültü yapıldığını ifade ederek sürekli Ali Gümüş’ü rahatsız ettiği belirtildi. Komşusunun şikâyetlerini dinleyen ve rahatsız olduğu durumları anlayışla karşılayan Ali Gümüş, Arhavi’de Türk bayraklarıyla yapılan yürüyüşün bir-kaç gün sonrasında apartmana gireceği sırada Metin Güneş’in yolunu kestiğini söyledi.

Olayın sonrasını Gümüş, şu şekilde aktardı:

“Yanımda 16 yaşındaki lise öğrencisi kızım da vardı. Metin Güneş bana, “Seni bu eve almayacağım sen vatan hainisin, bölücüsün!” dedi. Ben kendisinden yolumdan çekilmesini istedim, ancak o bana karşı küfürlü ifadeler kullanarak beni darp etti. Bu arada kızım Simge beni kurtarmaya çalışıyordu. Metin Güneş, kızıma da saldırarak ikimizi birden yaraladı.”

Daha önce “rinore” hastalığı geçiren ve kafasına aldığı darbelerle yaralanan Ali Gümüş, saldırının ardından darp raporu aldı. Saldırgan Metin Güneş ise olaydan sonra gözaltına alındı, sabaha karşı da serbest bırakıldı.


Paylas

About The Author

Comments are closed.