Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DEN DÖRT MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Arhavi ilçesinden şu ana kadar dört milletvekili aday adayı başvuruda bulundu

Eski AKP ilçe  başkanı Yaşar Uzunhasanoğlu ve eski belediye başkanı Vasfi Kudoğlu Artvin ilinden AKP aday adayı olurken CHP den Avukat Yüksel Çorbacıoğlu’ da Artvinden aday adaylığını açıkladı. Arhavi’ li ünlü şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun ise AK Parti İstanbul 3. Bölge’den milletvekili aday adayı olduğu açıklandı.

Kurtoğlu’nun aday adaylığı belgesi, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Avukat Abdullah Güler tarafından düzenlendi. Kurtoğlu, başvuruda bulunan 287. aday adayı.

Bilindiği gibi 10 Mart 2011 Perşembe günü saat 17.00’da bürokrat ve memurlarının istifa etmeleri için YSK tarafından verilen sürenin tamamlanma anıydı. Bu ana kadar milletvekili aday adayı olmak isteyen memurlar ve önemli bürokratlar istifalarını verdiler. Bunun yanı sıra ise istifa etmeleri beklenen ve bir süredir de siyasi kulislerde konuşulan isimlerin ise istifa etmedikleri görüldü.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada ;“CHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan  eski milletvekillerinden Yüksel Çorbacıoğlu şuana kadar milletvekilliği için aday adaylığını açıklamamasının sebeplerini anlattı. Mevcut bir vekil görevde bulunurken ve henüz seçim kararı alınmamışken milletvekili aday adaylığı ile ilgili herhangi bir karar açıklamasının etik olmayacağını düşündüğünden dolayı konuya ilişkin sessiz kaldığını söyledi.

Açıklamasında Çorbacıoğlu; “ Kamuoyunda ismimin bir süredir aday adaylığı için geçtiğini biliyorum. Ancak konuya ilişkin kesinlikle hiçbir yerde açıklamada bulunmadım. Şuana kadar aday adaylığı için bir açıklama yapmamamın nedeni etik kurallara bağlı kalmaya gösterdiğim özendir. Mevcut bir vekil görevde iken, henüz seçim kararı T.B.M.M.’de resmi karar alınmamışken vekillik için aday adaylığı için açıklamada bulunmam doğru değildi. Bu sebepten dolayıdır ki açıklamada bugüne kadar bulunmadım.

Geçtiğimiz günlerde sayın milletvekilimiz Metin Arifağaoğlu’nu ziyaret ederek bu kararımı kendisine nezaketen ilettim. Çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ederek, görevine talip olduğumun bilgisini ilettim. Kendiside başarı temennisinde bulundu. Kendisi henüz bu konuda yeni döneme ilişkin bir karar vermediğini ifade etti. Artık benim için süreç başlamış oluyor” dedi


Paylas

About The Author

Leave A Response