Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’Lİ SEVİNÇ ALÇİÇEK, FAKİRT BAYKURT ÖYKÜ YARIŞMASINDAN ÖDÜL İLE DÖNDÜ..

Sarıyer Belediyesi’nin dört kategoride düzenlediği Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı. Arhavi’li öykü yazarı Sevinç Alçiçek ise “Yorgancının Sırrı” adlı öyküsüyle “Mansiyon Ödülü”ne layık görüldü.

8.Sarıyer Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen ve Seçici Kurullarında İbrahim Balcı, Cafer Hergünsel, Zeynep Oral, Ayşegül Tözeren, Halil Genç ve Özcan Karabulut gibi yazarların bulunduğu Fakir Baykurt Öykü Yarışması’na toplam 432 öykü ve 50 öykü kitabı katıldı.

Sarıyer Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlen ödül törenine CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’de  katılarak destek verdiler.

Ödül almaktan , hele ödülü Fakir Baykurt’un kızının elinden almaktan son derece mutlu olduğunu belirten Alçiçek,yazdığı öyküde  zamana bağlı bazı değişimlerin olumlu veya olumsuz sonuçlarına parmak basmak istediğini belirterek bundan böyle de yazmaya devam edeceğini söyledi.

Değerlendirme jürisinin aldığı karar ise , “Yaşantımızdaki alışkanlıklarımızın değişimine bağlı olarak ortaya çıkan kaçınılmaz sonuçlarından birine odaklanan öykü, sadece meslek olarak değil bir sanat yaratımı olarak görülmesi gereken yorgan yapımını ele almış. Yazar öykü kişisi üzerinden yorgan dikiminin inceliklerini anlatırken, okuyucuyu, yok olup giden el işçiliğini ve zanaatkârlığın izlerini düşünmeye zorluyor” şekli ile oldu.

Arhavizyon ekibi olarak Sevinç Alçiçek’i yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.


Paylas

About The Author

Comments are closed.