Wednesday 24th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİM.NET GURUBU GELENEKSEL ŞENLİĞİNİ ÇİFTE KÖPRÜ’YE TAŞIDI..

7 Temmuz 2013 Pazar günü Arhavi Güngören Köyünde yapılması planlanan “ 4.Hamsili Ekmek ve Laz Böreği Şenliği “  Çifte Köprü meydanına alındı. Alınan bu kararın arhavim.net gurubu olarak son günlerde Kamilet Vadisi içine yapılması düşünülen HES lere karşı bir tepki olduğu belirtildi.

Her zaman Arhavi’nin doğasına, insanına sahip çıkan ve ilçe turizminin bel kemiği olan Kamilet Vadisi için çok hassas ve kararlı duruşunu koruyan Arhavim.net gurubunun bu etkinliğini arhavizyon.com olarak sonuna kadar destekliyor ve onlara geleceğimiz için omuz veriyoruz.

Gurubun açıklaması aynen şöyle;

ARHAVİM.NET YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMA:

Birkaç gündür gündemi teşkil eden Kamilet Vadisine iş makinelerin gireceği ve arazide çalışma yapılacağı hakkında alınan bilgiler dahilinde Arhavi olarak siyasi partiler, Arhavi Belediyesi ve STK’lar hep bir arada olup Çifte Köprü civarında çadırlar kurulup direnmeye başlanmıştır. Bizler arhavim.net olarak 07.07.2013 tarihinden yapılacak olan Güngören Köyü Hamsili Ekmek ve Laz Böreği Şenliğini bu yıla mahsus olmak üzere Çifte Köprü meydanında yapma kararı aldık”.ARHAVİ İÇİN KAMİLET İÇİN DİREN” sloganı altında ve tamamen tarihi dokular arasında yapılacak şenliğimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.

kapiseşenliğiafiş


Paylas

About The Author

Comments are closed.