Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’NİN YENİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN, GÖREVE BAŞLADI

Kaymakamlar kararnamesi ile Bingöl’ün Solhan ilçesinden Arhavi’ye atanan Kaymakam Şeref Aydın,yeni yerinde  görevine başladı.

Kaymakam Aydın’ı, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu,  ziyaret ederek Aydın’a başarılar diledi.

Kaymakam Şeref Aydın, Arhavi halkına hizmet etmek için ilçede olduğunu ve görevinden son derece memnun olduğunu dile getirdi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ise, “Bundan sonra hep birlikte Arhavi için en iyi hizmetleri vereceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Arhavi’nin yeni kaymakamı Şeref Aydın kimdir?

1979 Ağrı Hamur doğumlu. İlköğretimini Eleşkirt İlçesi, Ortaöğretimini Van’da tamamladı.1995 yılında Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazandıysa da Kaymakamlık mesleğine duyduğu ilgiden dolayı tekrar sınava girdi.2003 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2004 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık Sınavını kazandı.2006 yılında Southampton Üniversitesi’nde Vatandaşlık ve Demokrasi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Konya-Yalıhüyük Kaymakam Vekilliği, Kırıkkale-Sulakyurt ve Çankırı-Bayramören Kaymakamlığını yaptı. 2010 Yaz Kararnamesiyle Solhan’a atandı. Bu tarihten beri Solhan Kaymakamlığını yürüten Aydın, son kararname ile Artvin Arhavi ilçesi Kaymakamlığı’na atandı.


Paylas

About The Author

Comments are closed.