Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN HOPASPOR’DA ŞOK..

Rekare 31 Aralık 2020 Spor ARTVİN HOPASPOR’DA ŞOK.. için yorumlar kapalı

Son günlerde peş peşe puan kaybetmesinin ardından yaşanmaya başlayan sorunlara çözüm bulmaya çalışırken Başkan İmdat Uçan’ın istifa haberi ilçede şok yaşattı.

İmdat Uçan yaptığı açıklamada şunlarisöyledi:”2020 Mart ayında başlayan COVID-19 salgını ve arkasından başlayan pandemi sürecinde, liglerin oynanıp oynanmayacağı? Oynanacaksa seyircilimi? seyircisizmi? oynanacağı konusunda bir sürü karışıklık kaos ve bilinmezlikler içerisinde 2020-2021 yılı futbol sezonu için yönetim oluşturulup takım kurulması oldukça gecikti.

Hopalı büyüklerimizden bazı isimler ve Casim Cihan abimiz yeni yönetim oluşumu için çabaladılar ve Casim Cihan abimizin başkanlığında yeni yönetim oluşturuldu daha sonra Casim başkanımızın sağlık problemlerinden dolayı ayrılması ile birlikte yönetim kurulunda başkan seçildim. Çok sevdiğim görev alsam da almasam da devamlı destek verdiğim Hopa spora başkan olmanın haklı gururu, sevinci ve hırsıyla göreve başladım.

Başkanlık taahhütlü olarak da 2020-2021 sezonu için 250.000 TL söz verdim ancak pandemi sürecinde gelirlerimizin birçoğunun gelmemesi maçların seyircisiz oynanması dolayısı ile kombine ve türbin gelirlerinin olmaması bazı destek beklediğim yerlerden yeterli desteklerin gelmemesi verilen taahhütlerin yerine getirilmemesi gibi çok büyük maddi sıkıntıları da göğüsleyerek söz verdiğim taahhütümün yaklaşık iki katını Hopa sporumuz için kullandım. Maddi olarak en ufak bir sıkıntım yok ve Hopaspor için daha fazlasını gözümü kırpmadan da harcadım. Ancak Başkanı seversiniz, sevmezsiniz onunla anlaşırsınız veya anlaşamazsınız oturup yönetim kurulunda sabaha kadar tartışırsınız fakat sokaklarda yalan söyleyip karalama ve iftira kampanyaları yapamazsınız. Bu ne bir Hopalıya ne bir Hopa sporluya ne de bir Hopaspor yönetim kurulu Üyesi ’ne yakışır.

Şahsıma saygı duymayabilirsiniz ancak şahsımın işgal ettiği başkanlık makamına hakaret edemezsiniz. İşte bütün bu olumsuzluklar hakaret, yalan, dolan içerisinde görev yapmanın imkânsız olduğunu anladım o yüzden çok sevdiğim ve gururla yaptığım Hopaspor başkanlığından ve yönetim kurulu üyeliğinden Kulübümüzün üstün menfaatleri doğrultusunda istifa ettiğimi Kamuoyuna ve tüm Hopa Halkına üzülerek bildirmek isterim”.

Camiada yaşanan bu gelişme ardından gözler Yönetim Kuruluna çevrildi. Yönetim Kurulunun kısa süre içinde toplanarak yeni yol haritasını belirleyeceği öğrenildi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.