Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN İL PANDEMİ KURULU TOPLANDI..

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkalığında İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında il genelinde alınan yeni tedbirler görüşüldü.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, kovid-19 virüsünün en temel özelliğinin fiziksel temasla bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artması olduğu kaydedildi. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin artırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs seferleri ile ilgili olarak aşağıdaki ek tedbirlerin alınması zaruriyeti olunduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1-İller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi saat 17.00’den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilecektir.

2- Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımızın şehirlerarası yolculuk yapması Valilik izni ile gerçekleştirilebilecektir.”

Toplantıya, Vali Doruk’un yanı sıra İl Pandemi Kurulu Üyeleri katıldı.

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.