Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN’DE KILIÇDAROĞLU’NUN KONVOYUNA SİLAHLI SALDIRI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’ in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında ateş açıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için uçakla Kars’a geldi. Buradan karayoluyla Artvin’in Şavşat İlçesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, ilçe merkezinde halka hitap etti. Artvin’e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde, konvoya ateş açıldı. Kılıçdaroğlu’nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu’nun önce zırhlı araca bindirilerek güvenliğinin sağlandığı, daha sonra Şavşat Kaymakamlığı’na getirildiği öğrenildi.

ARTVİN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Artvin Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun geçişi sırasında yaşanan çatışmada, biri ağır 3 askerin yaralandığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Artvin’deki bazı programları çerçevesinde Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine seyir halindeyken öncü jandarma ekibine silahlı saldırı girişiminde bulunulduğu anımsatıldı

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,  ilimizdeki bazı programları çerçevesinde Şavşat ilçemizden Ardanuç ilçesine seyir halindeyken öncü jandarma ekibine silahlı saldırı girişiminde bulunulmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi güvenli bir şekilde Şavşat ilçemize intikal etmiştir.

İlk belirlemelere göre bir jandarma er ağır, 2 jandarma personel hafif olmak üzere toplam 3 askerimiz yaralanmıştır.

Yaralı askerlerimiz Artvin Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

KILIÇDAROĞLU: BENİM AÇIMDAN BİR SORUN YOK

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada “Şu anda benim açımdan bir sorun yok. Çatışma bölgesinden çıkardılar. Karayolları binasındayım. Herhangi bir sorun yok. Çatışmanın olduğu bir alanda galiba olumsuz tablo yaşadık. Güvenlik güçleri süratle önlemlerini aldılar, bizi o alandan çıkardılar. Benim açımdan kaygı yok. Umarım güvenlik güçleri açısından da bir sorun olmaz.” dedi.

“BİR ŞEHİDİMİZ OLDUĞUNU HABER ALDIK”

Kılıçdaroğlu daha sonra Habertürk yayınına da bağlanarak açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bir terör eylemiyle karşı karşıya kalındı. Keşke ülkemizde terör olmasa. Bir şehidimiz olduğunu haber aldık. Sayın Erdoğan beni aradı ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

KILIÇDAROĞLU ŞAVŞAT’A DÖNDÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna ateş açılmasının ardından, Artvin Valisi Muhterem İnce ile telefon görüşmesi yaptı. Kılıçdaroğlu, bu görüşmenin ardından, Artvin programını iptal etti. Kılıçdaroğlu ve konvoyundakiler, ardından jammer ve zırhlı araçlar eşliğinde Şavşat İlçesi’ne döndü.

1 ASKER ŞEHİT, 4 GÜVENLİK GÖREVLİSİ YARALI

Yaşanan çatışmalarda 1 asker şehit olurken,  2’si polis 2’i asker olmak üzere 4 güvenlik görevlisinin yaralı olduğu öğrenildi. Yaralılar Artvin Devlet Hastanesi’ne getirilirken ikisinin durumunun ağır olduğu belirlendi.

Haber: Hayati Akbaş

artvindesaldırı-1

artvindesaldırı-2

ardanuc belediyesi

ardanuc belediyesi1m


Paylas

About The Author

Comments are closed.