Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN’DE, SİLVİKÜLTÜREL ÇALIŞMALAR YERİNDE DENETLENDİ ,,

Silvikültür Dairesi Başkanı Kahraman Temur’un Başkanlığında Başkan Yardımcısı Ertan Pirdal, Silvikültürel Uygulamaların Geliştirilmesi Şube Müdürü Uğur Tüfekçioğlu, Gençleştirme Şube Müdürü Serdar Özkan ve Uygulama, İzleme ve Envanter Şube Müdürü Orhan Yazıcı ile birlikte Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde yapılan Silvikültür çalışmalarını yerinde incelediler.

Silvikültür Dairesi Başkanı Kahraman Temür ve beraberindeki heyet, Bölge Müdürü Dr. M. Sinan Özkaya’yı makamında ziyaret edip, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Bölge Müdürlüğü makamında yapılan toplantıda, silvikültür faaliyetleri ile ilgili yaşanan sorunlar ve uygulamalar bazındaki yeni düzenlemeler birlikte değerlendirildi.

Daha sonra Silvikültür Dairesi Başkanı Kahraman Temür, Orman Bölge Müdürü Dr. M. Sinan Özkaya, Başkan Yardımcısı Ertan Pirdal, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Uzuncan, Silvikültürel Uygulamaların Geliştirilmesi Şube Müdürü Uğur Tüfekçioğlu, Gençleştirme Şube Müdürü Serdar Özkan, Uygulama, İzleme ve Envanter Şube Müdürü Orhan Yazıcı, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdür V. Etüt Proje Baş Mühendisi Arzu Özdemir ile Artvin, Borçka ve Arhavi Orman İşletme Müdürlüklerinde yapılan silvikültür çalışmaları Ladin tabii tensil, Kayın tabii tensil, Suni tensi ve rehabilitasyon sahalarında tatbikatlar yaptırarak söz konusu ziyaret tamamen teknik personelin eğitimi şekline dönüşmüştür.

İşletme Müdürü ve Şeflerin başarılı çalışmaları takdire karşılandı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.