Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ATIF KESİM’E RAKİP ÇIKMADI..

Bakanlar Kurulu ile 3 ay süreyle ertelenen oda ve borsalarda seçim heyecanı bütün hızıyla devam ediyor. Artvin’de faaliyetlerine devam 4 TSO’ dan biri olan Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri kendi toplantı salonunda yapıldı. Seçim tek liste vardı ve üst üste 2 dönem oda başkanlığı yürüten Atıf Kesim 3. Dönemde de başkanlık koltuğuna oturdu.

325 üyesi bulunan ve 5 meslek grubunda oy kullandığı seçimlere 3. Dönem yeniden başkanlığa aday olan Atıf Kesim listesine yeni isimler kattı. Buna göre 1 grup’ta Atıf Kesim ve Ali Uzun, 2 grupta Serkan Ergin ve Fikret Özgün, 3 grupta Murat Özbayrak ve Cengiz Özyılmaz, 4 grupta Hüsnü Doğan Hatinoğlu ve Hamdi Uyanık,5 grupta da Hasan Ayhan Ermiş ve Şener Atakan listelerinde yer alan isimler oldu.

TOBB tüzüğüne göre oda meclisine seçilen 10 kişi arasında yapılacak 2’nci seçimde Oda başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri seçilecek. Geriye kalan 5 kişi de TSO meclisini oluşturacak. Meclis’de kendi içinde yapacağı seçimde meclis başkanı ve yardımcılıklarını seçecek. 3 tür oylama sonrası seçilen üyelerde odalardaki yeni dönem 4 yıllık faaliyetlerine başlamış olacak.

Arhavi TSO’ da tek liste ile girilen seçimlerde de Atıf Kesim’in listesindeki adaylarda seçimleri kazanmış oldu. Böylece önümüzdeki günlerde meclis içerisinde yapılacak 2 seçimlerde Atıf Kesim’in 3. dönem Arhavi TSO başkanlığına kesin gözüyle bakılıyor. Başkan Hekimoğlu yeni seçilen meclis üyeleri ile başkan Atıf Kesim’i tebrik etti. Hekimoğlu “Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası ilçemizin önemli meslek odalarımızdan biridir. İlçenin ekonomik ve ticari anlamda lokomotifi olan bu kuruluşumuzun yapmış olduğu seçimlerde başarılı bir ekibin oluşturulmasından ötürü başta başkan Atıf bey olmak üzere listede yer alan birbirinden değerli arkadaşları kutluyorum. İlçenin geleceğine de yön vereceğimiz şu günlerde önemli çalışmalar içerisinde bulunacağız. Umuyorum ki güzel bir birliktelik bizleri bekliyor.” dedi.

ticaret-odasi- baskanlik-secimi_002

ticaret-odasi- baskanlik-secimi_001

Haber: Yalın Balta


Paylas

About The Author

Comments are closed.