Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

AVCILAR, AV SEZONUNU EĞLENCE GECESİ İLE KAPATTILAR..

Arhavi Avcılar, Atıcılar ve Atmacacılar Kulübü Derneği, 2017 yılı  av sezonunu kapanması nedeni bir gece düzenledi..Geceye  ilçe kaymakamı Şeref Aydın, belediye başkan  yardımcısı Tahsin Kurdoğlu , Milli Parklar Artvin İl Müdürü Yunus Aydemir ve komşu ilçelerden gelen avcılar katıldı.

Yoğun ilginin olduğu gecenin açılışında ilk konuşmayı dernek başkanı Muammer Alın yaptı. Geceye Hopa, Fındıklı, Ardeşen ve Pazar ilçesinden katılan avcı dostlarına teşekkür eden Alın, derneğin av sezonunu bu birlikte kapattıklarını belirterek, avcılıkta eğitimi önemsediklerini ve bu çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek tüm sponsorlara teşekkür etti.

Avcıların doğaya saygılı ve bilinçli avcılık için her zaman yanında duracaklarını belirten Milli Parklar Artvin İl Müdürü Yanus Aydemir böylesine güzel bir geceyi düzenledikleri için Arhavi Avcılar, Atıcılar ve Atmacacılar  Derneğine teşekkür etti.

Gecenin sunuculuğunu yapan Mehmet Remzi Öncel ise avcılara “ doğadan yararlanan da siz olun ama doğayı koruyan da siz olun..Avcılar olarak bu olayda madalyanın iki yüzünde olun” diyerek naçizane dileklerini sundu.

Gecenin en ilginç bölümü ise geleneksel  avcı palavraları yarışması idi. Bu yıl 1. liği Halim Demirbaş aldı. Müzisyen Tolga Kurdoğlu’nun şarkıları ve ardından horon ile coşan konuklar Refik Lakerta, Mustafa Bayraktar ve Kemal Özbayrak’tan da avcılık ve atmacacılık konusunda ilginç anıları da dinleme fırsatı buldular..

Gece çekilişlerle sona erdi..

avcılargecesl-1

avcılargecesl-2

avcılargecesl-3

avcılargecesl-4

avcılargecesl-5

avcılargecesl-7

avcılargecesl-8

avcılargecesl-9

avcılargecesl-10

avcılargecesl-11


Paylas

About The Author

Comments are closed.