Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BAL LİGİNE TATSIZ ÇIKIŞ…

Bölgesel Amatör Ligi ( BAL )’da Artvin’i temsil edecek olan karşılaşma dün Arhavispor ve Artvin Hopa Spor arasında oynandı. Play-out olarak nitelendirilen karşılaşmaya futbol severler ile birlikte İl genel protokolünün de ilgisi yoğun oldu. Artvin Valisi Kemal Cirit ve İl Protokolü yanı sıra Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder , Arhavi Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşun Hekimoğlu , ilçe Cumhuriyet Savcısı Volkan Atalay, Arhavispor Kulübü Başkanı Hakkı Aytolanın da izlediği maça ilgi oldukça yoğundu..

Karşılaşmada Arhavispor oynadığı güzel futbolun neticesinde 2014-2015 yılı futbol sezonunda  BAL’ligine çıkmayı garantilemesine rağmen, gerek maç esnasında ve gerekse maç sonunda rakip takım ve taraftarlarının çıkarmış olduğu olaylar ve ortaya çıkan kargaşa maça adeta damgasını vurdu.

Ardarda çıktıkları pozisyonlar ile rakibine nefes aldırmayan ekibimiz ilk yarıyı golsüz kapattı. Sergiledikleri güzel futbol ile taraftarın beğenisini toplayan Arhavispor İkinci yarıya da hızlı başlayarak 81. dk da Hamdi Şahin’nin golü ile 1 – 0 öne geçti. Gelen golün ardından sertleşen Karşılaşma 86.dakikada Arhavispor lehine verilen penaltı sonrası Artvin Hopaspor taraftarlarının bir kısmının sahaya girip maçın hakemlerine saldırı girişiminde bulunması nedeniyle tatil edildi.  Karşılaşma sonucunun Arhavispor lehine olması bekleniyor..

artvin-arhavi-hopa-mac_001

arhavi-spor-kazandi_002

arhavi-spor-kazandi_005


Paylas

About The Author

Comments are closed.