Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BATUM’DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

 

    

      Yapımına 2007 yılında başlanan ve bölgede Turizmin önemli dinamiği sayılan Nurol – Batum Sheraton oteli, geçtiğimiz Pazartesi günü dillere destan bir törenle hizmete açıldı. Hiçbir masraftan kaçınılmadan yapılan organizasyonda en ufak detay dahi unutulmamıştı. Açılışa Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve Gürcistan Devlet Başkanı Mikail SAAKASHVİLİ başta olmak üzere üst düzey devlet yöneticileri, bakanlar, büyükelçiler, dünyaca tanınan turizm CEO ları, iş adamları, sanatçılar, bürokratlar, gerek Gürcistan’dan ve gerekse Türkiye’den vatandaşların otelin açılışına çok yoğun bir katılımı oldu.

     Batum Sheraton otelinin sahibi olan Nurol Holding ; Nurettin ÇARMIKLI, Erol ÇARMIKLI ve Oğuz ÇARMIKLI ailesinin bu anlamlı açılış töreninde Arhavi den de yoğun bir katılım oldu. Arhavi’nin gururu olan bu değerli iş adamlarımızın yanında Başta Artvin Milletvekili Ertekin ÇOLAK ve Vali Mustafa YEMLİHALIOĞLU olmak üzere, İlçemiz Kaymakamı Bülent Bayraktar , Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, , ilçemizin gururu, sanatçımız Cengiz KURTOĞLU’da yer aldı.

     Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN yoğun yurt dışı programı olmasına rağmen, İran ve Azerbaycan ülkelerine yaptığı resmi ziyaretlerin ardından açılışa katılmak üzere Gürcistan’a gitti. Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Nurol a ait Batum Sheraton otelinin açılışını ,Gürcistan devlet başkanı Saakashvili ile birlikte yaptı. Törende karşılıklı güven mesajları verilirken yatırım konularında da görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response