Saturday 01st October 2022,
Arhavi – Arhavizyon

BELGESEL FİLM YARIŞMASI SONUÇLANDI

38. Uluslar arası Arhavi  Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenen “Kısa film Festivali Belgesel Yarışması” sonuçlandı. Birinciliği Türkiye ve Gürcistan paylaşırken  2 . liği  Bulgaristan  ve 3. lüğü İran aldı.

Funda Özyurt. Cavit Bilen, Mehmet Remzi Öncel ve Metin Çelebi’den oluşan değerlendirme jürisi seçim yapmada oldukça zorlandı. İlk üçün dışında “en iyi kamera”. “çevreye duyarlılık” ve  “2.5 yaprak özel ödül” dalında da ödüllerin dağıtıldığı gecede konuşan Yönetmen Funda Özyurt  “böyle bir çalışmanın ilçemizi gerk yurt içinde gerekse yurt dışında iyi bir şekilde tanıtacağına inandığını belirterek, çalıştaya gelen tum katılımcıların da kendilerini geliştirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Ödül töreninde Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu “ çalışmalarımızda mutlaka eksikliklerimiz olmuştur, fakat bizler önemli bir sanat etkinliğini başlattık, bundan böyle daha güzele doğru gideceğiz” diyerek, film çalıştayındaki  katkılarından dolayı Funda Özyurt, Mehmet Remzi Öncel, Refik Lakerta ve Halim Bayrağa teşekkür etti.

 

  İşte 1.Belgsel Film Yarışması sonuçları;  

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Mansiyon “2,5 Yaprak Jüri Özel Ödülü” / Honorable Mention “2 and a half Leaves Jury Special Prize”

“Değirmen – Mill ”

Giga LIKLIKADZE 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Mansiyon “En İyi Kamera” / Honorable Mention “Best Camera”

“Laz”

Angel BALAKCHYISKI 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Mansiyon “Çevreye Duyarlılık” / Honorable Mention “Environmentally-Conscious”

“Sudan Çıkmış Balık – Fish out of Water”

Danilo NIKOLIC

 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Mansiyon “Kültürel Miras”/ Honorable Mention “Cultural Heritage”

“Takada 2 Kaptan – 2 Capitan in the Boat”

Emel KEDİK

 

 

 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Üçüncülük Ödülü/Third Prize

“Avcılar – Hunters”

Romina MOHAGHEGH

 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

İkincilik Ödülü/Second Prize

“Zamanın Ötesinde – Throughout Time”

Diko BOUTCHOUKOV

 

 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Birincilik Ödülü/First Prize

“Genç Kent – Young Town”

Giorgi BERELİDZE & Giorgi AKHVLEDIANI

 

 

 

38.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali

38.International Arhavi Culture & Art Festival

1.Uluslararası Arhavi Film Festivali (1-8 Ağustos 2010)

1.International Arhavi Film Festival (1-8 August 2010)

Belgesel / Documentary Section

Birincilik Ödülü/First Prize

“Yeşilin Kadınları – The Women of the Green ”

İdil Deniz KARABAY


Paylas

About The Author

Leave A Response