Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CHP’Lİ BAYRAKTUTAN İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’YA SORDU!

CHP’li Bayraktutan : “Cerattepe mevkiinde özel güvenliğin işini maalesef kolluk kuvvetlerimiz, Jandarmalarımız üstlenmiştir” dedi. CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, “İlgili maden şirketinin Artvin Cerattepe ’deki maden alanını özel bir güvenlik yerine neden devletin kolluk kuvvetleri korumakta, neden Jandarmalarımız nöbet tutmaktadır? Bu durumu İçişleri Bakanı olarak uygun buluyor musunuz?” dedi.
Bayraktutan, “23.11.2018 tarih 7/5985 esas numarasıyla vermiş olduğum yazılı soru önergesi bugün tarihi ile ne hikmet cevap gelmemiştir. Yazılı soru önergemizi hiç değiştirmeden yeniden tarafınıza yeniden gönderiyorum. ” dedi. Bayraktutan yaptığı açıklamanın devamında; “23.11.2018 tarih 7/5985 esas numarasıyla vermiş olduğum yazılı soru önergesi bugün tarihi ile ne hikmet cevap gelmemiştir. Yazılı soru önergemizi hiç değiştirmeden yeniden tarafınıza yeniden
gönderiyorum.
Artvin Cerattepe mevkiinde maden sahasında ilgili maden şirketin şantiye alanında özel güvenliğin nöbet tutması gerekirken, özel güvenliğin işini maalesef
kolluk kuvvetlerimiz, Jandarmalarımız üstlenmiştir. Yine aynı Cerattepe mevkiindeki maden sahasında Devletimizin güvenlik güçleri ilgili maden şirketinin yiyecek ve içeceklerinden yararlanmaktadır. Bu durum Devlet adabına uygun değildir. Mustafa Kemal’in ordusu bir işadamının karavanasından yemek yiyemez. Yememelidir. Şanlı Türk Ordusunun buna asla ihtiyacı yoktur. Bu durum Askerine, Bayrağına, Atasına, Devletine bağlı Artvin halkını ve beni derinden üzmektedir.
Bu bağlamda;
*Kolluk kuvvetlerimizin, Jandarmalarımızın ilgili maden şirketinin karavanasından yemek yediği iddiaları doğru mudur?
*İlgili maden şirketinin Artvin Cerattepe ‘deki maden alanını özel bir güvenlik yerine neden devletin kolluk kuvvetleri korumakta, neden Jandarmalarımız nöbet tutmaktadır? Bu durumu İçişleri Bakanı olarak uygun buluyor musunuz?
*Necip Türk Milletinin Şanlı Ordusu kendi yiyecek ve içeceğini karşılayamayacak durumda mıdır?
*Yandaş iş adamına ait ilgili maden şirketinin karavanasından kolluk kuvvetlerimizin üç öğün yemek yemesini İçişleri Bakanı olarak doğru buluyor musunuz?
*Konuyla ilgili bir inceleme veya soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.