Sunday 16th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLDU İSE, BİZDE MUTLUYUZ…”

Çkuni Berepe Laz Kültür, Sanat ve Turizm Derneğince düzenlenen “Yöresel Çocuk Şenliği” Arhavi Gösteri Alanında yapıldı.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği şenlik Atatürk Anıtına çelenk koyma ile başladı. Ardından kortej yürüyüşü ile alana geçildi. Tulum bandosu eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü sonrası Arhavi Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Arhavi yöresi halk oyunlarını sahnede sergilediler.

Dernek başkanı Erdinç Atabay “ Bu şenliğin amacı coğrafyamıza ait ve kültürümüz içinde var olmuş oyunları göstermek ve yeni nesillere bu oyunları yaşatmaktır. Biz sahip olduğumu tüm farklılıklarımızı ve zenginliğimizi dünya çocukları ile paylaşmak istiyoruz. Bu gün üniversite sınavlarının olması nedeni ile sabah saatlerinde etkinliğimiz nicelik olarak etkilendi. Fakat öğleden sonra çok yoğun bir ilgi ile karşılaştık.Çocuklarımızın geçmişe ait oyunlarda bu kadar istekli olmaları bizi hem şaşırttı hem de heyecanlandırdı. Çok mutlu olduk. Zaten çocuklarımız güldüğünde bizlerde gülüyor ve mutlu olmuyoruz mu ? Önemli olan da bu.

Kusursuz organizasyonu gerçekleştirmeleri sebebi ile ekip arkadaşlarıma ve bizlere her türlü maddi manevi desteği veren şahıs ve kurumlara çok teşekkür ederim” dedi.

Geçmişe dönük çocuk oyunlarını oynayan çocuklara katılım sertifikaları verilmesinin yanında Islık Müzik Çocuk Korosu ve Tolga Kurdoğlu’nun sahne gösterisi de keyifle izlendi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.