Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ CUMHURİYET KADINLARI TOPLANDI

 

Arhavi Cumhuriyet Kadınları Derneği BKM Kültür Merkezinde bir kahvaltı sohbeti düzenledi.Katılımın oldukça yüksek olduğu toplantıya ilerleyen saatlerde ilçe kaymakamı Bülent Bayraktar ve belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu’da katıldılar. Dernek başkanı Belgin Lakerta yemek ve ardından yapılan değerlendirmeler sonunda söyle konuştu;

“ Cumhuriyet Kadınları Derneği Arhavi Şubesi olarak bizden kaynaklanmayan bazı nedenlerden dolayı çalışmalarımıza ara vermek zorunda kalmıştık. Aradan geçen bu zaman zarfında gerek üyelerimizden gerekse derneğimize gönül vermiş kadın ve erkek dostlarımızdan gelen talep üzerine bugün bir araya geldik. Bu buluşmayı kahvaltı sohbeti adı altında yaptık. Katılımın ve ilginin çok olduğu günümüze komşu ilçe Fındıklı CHP Kadın Kolları üyesi arkadaşlar da bizimle birlikteydiler. Derneğimiz hakkında geniş bilgiler aldılar ve bir şube de Fındıklıda açmak istediklerini söylediler. Giresun’dan doğuya doğru tek şube olmamızdan dolayı güç birliği oluşturma anlamında bazı zorluklar yaşıyoruz , o nedenle komşu ilçelerde şubelerin açılma girişimi bizleri son derece memnun etmiştir.

 


Bugün sohbet toplantımıza katılan değerli dostlarımızla çok faydalı görüş alışverişlerinde bulunduk. Dernek olarak ileride yapmayı planladığımız çalışmalarımızı değerlendirdik ve konuklarımızın da önerilerini aldık. Farklı görüşlerin sunulduğu paylaşımdan çok güzel fikirler ve projeler ürettik. Önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi düşündüğümüz çalışmalarımızda tüm Arhavi Halkının ilgi ve desteğimi bekliyoruz. Cumhuriyet Kadınları Derneği; Arhavi halkının sahiplenmesi ile, üye olması ile,maddi ve manevi desteği ile gelişip büyüyecektik.Başarı yada başarısızlık Arhavi’nin olacaktır.

Bu duygu ve düşünce ile davetimize iştirak eden Arhavi Kaymakamı , Arhavi Belediye Başkanı , CHP ve AKP İl genel Meclis Üyeleri’ne , Fındıklı CHP Kadın Kollarına , değerli üyelerimize , üyemiz olmasalar dahi gönül birliği yapıp gelen tüm dostlarımıza katılımlarından dolayı derneğimiz adına teşekkür ediyorum.” 


Paylas

About The Author

Leave A Response