Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“CUMHURİYETİN KEFENİ OLAN BEYAZA EVET MÜHÜRÜ BASMAYIN”

CHP Yalova Milletvekil Muharrem İnce anayasa referandumu nedeni  ile Arhavi’de yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayylp Erdoğan’nın eski Cumhurbaşkanı  Kenen Evren ile  aynı kişiler olduğunu iddia etti.

Sözlerine Nazım Hikmet’in Arhavili İsmail şiiri ile başlayan İnce, görev yaptığı Borçka ilçesinde eski ANAP milletvekili Süleyman Hatinoğlu ile aralarında geçen ilginç bir anısını anlatarak başladı. Ve o dönem bir devlet memuru iken iktidarda olan bir milletvekili ile açık açık “ben ANAP a oy vermedim” şekli ile konuştuğunu ve dürüst konuşmasından dolayı da kutlandığını belirtti.. “Bugün bir memur, iktidardaki bir AKP milletvekili ile böyle konuşabilir mi..Konuşamaz..Çünkü faşizm var bu ülkede..”

“Kenan Evren’inde 82 anayasası oylamasında, HAYIR diyenler, “dış güçlerle işbirliği yapanlardır” suçlaması nasıl yaptıysa Erdoğanın’da şimdi aynı ifadeleri kullandığını” söyleyerek morali bozuk olduğunda da facebookta Başbakan Binali Yıldırım videoları izleyip neşelendiğini  belirtti..

Başbakanın  Bolu’lulara “Bolubeyi’nin Torunları” diye hitap ederken  “Çanakkale Geçilmez”in İngiliz ve Fransız güçlerine söylendiğini unutup, kendi  üzerine alındığını söyledi.

Bir AKP üyesinin ‘ siz CHP lisiniz. Evet çıkarsa korkabilirsiniz. Ama ben AKP liyim niye korkayımki sözlerine karşılık “Unutma.. Fetö de bir zamanlar AKP li idi’ dediğini hatırlatarak Cumhuriyetin kefeni olan beyaza  evet mühürü  basmayın” dedi..

“Bana bir şey olmaz” demeyin sakın.. Tek adam rejiminin ne getireceğini iyi kestirmeniz gerekir diyerek bir fare fıkrası anlatan İnce  Fare için kurulan bir kapanın sonuçta evin diğer canlılarına ne çok  zarar verebileceği anlatınca meydanda kahkahalarla alkışlar beraber  geldi.

Muharrem ince bir ara meydandaki kalabalığın arkasında olanlara da seslendi. “Karşıdaki tepede çay bahçesi olan Mehmet amca sen oğluna tüm arazileri üzerine tapular mısın.. Tapulamazsın dimi. Çünkü yaşlanıp bakıma muhtaç olduğunda sırtını dayayacağın bir gücün olmasını istersin..Peki oğluna 3 dönüm araziyi tapulayamıyorsun da 80 milyona ait ülkenin tapusunu bir adama nasıl veriyorsun “ dedi..

Eski CHP milletvekilleri Metin Arifağaolu ve Yüksel Çorbacıoğlu, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Artvin CHP il Başkanı Ali Yücel Kurt’un  da eşlik ettiği “Hayır Otobüsü” daha sonra Hopa ilçesine geçti..

m.ı.arhavide-1

m.ı.arhavide-2

m.ı.arhavide-3

m.ı.arhavide-4

m.ı.arhavide-5


Paylas

About The Author

Comments are closed.