Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DİKYAMAÇ KÖYÜNDE VERİLEN ” SPORTİF ve TURİSTİK PARKUR BELİRLEME EĞİTİMİ” SONA ERDİ..

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Dikyamaç Köyü Derneği tarafından “Sportif ve Turistik Parkur Belirlenmesi Eğitim Programı” adı altında eğitim programını hayata geçiridi.

Arhavi’yi ve Dikyamaç Köyü’nü marka haline getirmek amacıyla emin adımlarla ilerlediklerini belirten dernek üyeleri,  verdikleri eğitimleri Naim Özkazanç Köy Konağı’nda tamamladılar.

Beş gün süren eğitim sonunda ilçe kaymakamı Hasan Ongu’nun da katılımı ile seminere katılanlara sertifikaları verildi.
Proje sorumlusu Funda Özyurt Argun ise yaptığı açıklamada; trekking, gezi, dağ bisikleti, oryantiring ve haritalama gibi konularda gerek yerli turist, gerekse yabancı turistlerin ilgi merkezi olabilecek parkur tespitleri yapıldığını belirtip, bu parkurların ulusal vede uluslar arası yarışmalar için de kullanılabileceğini söyledi. Verilen eğitimlere umduklarının üstünde bir katılım olduğunu belirten Argun, herkese teşekkür etti.

Dikyamaç Köyü Derneği Prof Maksut Coşkun ise, “ 2012 yılında köyümüzde açılan müze, Arhavi ile Artvin için önemli bir olaydı. Sonraki yıllarda da festivaller ve yarışmalar düzenlediklerini ve bu yıl da bir festival yapacağız. Fakat bu sefer ilk defa köyde bir eğitim çalışmasını gerçekleştirdik. Verdiğimiz eğitim doğa sporları ile ilgili. İstedik ki köyümüze gelen misafirlerimizi daha uzun sürede konuk etmek. Onlara spor yapma olanakları sağlamak.

Verilen eğitime köyümüzden, ilçe merkezinden ve ilçe dışından 35 kişi katıldı. İlginin bu kadar çok olması bize gelecek ile ilgili ümit verdi. Burada eğitim alan arkadaşlar gelecekte bu alanda rehber olacaklardır.

Derneğimiz bundan sonra farklı alanlarda da eğitim vermeyi düşünmektedir. Bizlere her konuda yardımcı olan eğitimcilere ve yöneticilere çok teşekkür ederim” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.