Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DOÇ.DR. OĞUZ KURDOĞLU ARTVİN’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI..

Rekare 12 Mart 2023 Haberler DOÇ.DR. OĞUZ KURDOĞLU ARTVİN’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI.. için yorumlar kapalı

Bugün sosyal medyaya hemşehrimiz Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu’nun milletvekili aday adaylığı ilgili bir haber düştü. 08 Haberden Sami Özçelik , Artvinlilerin çok yakından tanıdığı ve sevdiği bu değerli akademisyen ile ilgili çok güzel yorumlarda da bulunmuştu.

Sizlere yorumları aynen aktarmadan önce Arhavizyon olarak bu haberi teyit ettirmek için değerli hocamızı aradık.

Yaptığımız telefon konuşmasında haberin doğru olduğu bizlere iletildi. Millet İttifakı adayı olacak olan değerli hocamıza kolaylıklar ve başarılar diliyoruz. Dilerseniz şimdi değerli basın mensubu Sami Özçelik kardeşimizin sosyal medya paylaşımına…

“Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim startı verildi.

Milletvekili olmak için başvurular, istifalar gelmeye başladı. Milletvekilliği büyük bir onur olduğu kadar, büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bu bilinçle yola çıkan herkes bizim için değerlidir. Artvin’de Halk arasında konuşuluyordu.

Edindiğim bilgiye göre AÇÜ Kurulmadan önce KAFKAS ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesinde ilk görevine başlayan Artvin Çoruh Üniversitesi ve KTÜ’de bu görevine devam eden Doç. Dr. Oğuz Kurtoğlu, milletvekili adaylığı için 30 yılı aşkındır görev yaptığı akademisyenlikten istifa edeceği duyumunu aldım. Pazartesi günü konuyla ilgili bir açıklama geleceği bilgisine ulaştım.

Doç. Dr. Oğuz Kurtoğlu, akademik kariyerini doğa, çevre sorunlarına tercih etmiş, doğa dostu, çok kıymetli bir bilim insanıdır. Açık söyleyeyim, TBMM’ye donanımlı bilgili, memleketi, doğayı, çevreyi, insanı, dünyayı dert edinen, çözüm yollarını araştıran insanlar girsin istiyorum. Tıpkı hemşehrimiz, gururumuz İstanbul Milketvekili olan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu gibi, Yunus Emre gibi dolu buğday başağı gibi insanlar girsin istiyorum. Doç. Dr. Oğuz Kurtoğlu gerçekten böyle bir insan. Binlerce öğrenci mezun etti. Hem üniversitede görev yaptı, hem de Artvin’in başında büyük bir bela olan, felaket, yokoluş, kıyamet diyebileceğimiz Cerattepe için kariyerini feda etti. Dönem arkadaşları Prof. olurken, o bu davaların peşine düştü. 24 saat yetmedi. İmkânı olsa bir sonra ki günden borç alacaktı!. TBMM’de Oğuz Kurtoğlu gibi Milletvekilleri olmalı. Bilgili, cesur, mücadeleci, işine, insana, doğaya, çevreye gerçekten saygılı insanlar TBMM’de yer almalıdır.Çünkü Artvin’in başında böyle bir bela varsa, herkes elini taşın altına koymalıydı. 25 yıldır Cerattepe davasının bilimsel savunmasını yapan adamın adıdır Oğuz Kurtoğlu. O kadar çok okuyup, araştırıp yazdı ki hem okul hem HES konferans, panelleri hem Cerattepe olunca çok ciddi bir şekilde gözlerinden rahatsızlandı. Çünkü on binlerce sayfa yazı okudu, yazdı…

Birgün olsun Cerattepe’yi, Artvin’i yalnız bırakmadı. Artvin genelinde ilçeler, köyler dahil, dağ, , tepe, yayla, dere, orman ayak basmadık yer bırakmadı. Cerattepe, Genya civarı, Hatila Milli Parkı için raporlar oluşturdu. Oğuz hoca, bütün bu sorunların kaynağında siyasetin yattığını gördü. Türkiye’de olumlu, olumsuz yaşanan her şeyin siyasi tercihlerle yaşandığına şahit olunca siyasete aktif olarak girme kararı verdiğini öğrendim.Siyasete hangi partiden gireceği, ne zaman başvuru yapacağı bilgisi için önümüzdeki hafta başında birinci ağızdan, kendisinden bilgi alacağız. Oğuz Hocama şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyor, başarılar diliyorum. Milletvekili olması durumunda Artvin’e, Türkiye’ye çok faydalı olacağına inanıyorum.

Önümüzdeki yıllar özellikle TBMM’de bilgi sahibi, donanımlı insanlara daha çok ihtiyacımız olacak…”

Sami Özçelik


Paylas

About The Author

Comments are closed.