Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DOĞU KARADENİZ TSM KOROSUNDAN ARTVİN’DE MUHTEŞEM KONSER..

Yaklaşık dokuz aydır birlikte çalışmaya başlayan Trabzon, Arhavi ve Hopa Türk Sanat Müziği Topluluğu 3. Engelliler Haftası kutlamalarında Artvin’de muhteşem bir konser verdiler.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Türk Sanat Müziği bestekarı Özdemir Hafızoğlu’nun çabaları ile oluşan koro, çalışmalarını çoğu kez Arhavi ve Hopa’da sürdürüyor..

Doğu Karadeniz Türk Sanat Müziği Korosu adı altında sahne alan koro 70 kişilik. Konser sonrası bir demeç veren Öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu ; Artvin valiliğinden böylesine anlamlı bir etkinlik içinde bizim de yer almamız istenince hiç tereddüt etmeden koşup geldik. Zaten Trabzon’da ki koromuzun Arhavi ile uzun zamandır birlikteliği  vardı..Sonrasında bu birlikteliğe Hopa’da katılınca topluluk Doğu Karadeniz Topluluğu adı altında çalışmaya başladı. Arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Artvin Ali Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezi’nde verilen konserin ardından Artvin Valisi Ömer Doğanay koroyu çalıştıran Trabzon, Arhavi ve Hopa’daki müzik öğretmenlerine teşekkür ederek günün anısına Özdemir Hafızoğlu , Oğuz Cebeci ve   Zehra Kural Özdilek’e çiçek takdim etti..


Paylas

About The Author

Comments are closed.