Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

EFKAN ŞEŞEN ARTVİN’DE KONSER VERDİ..

Artvin Belediye Başkanlığı ve Artvin Halk Evlerinin iş birliği ile gerçekleşen konserde Hopa Halkevleri Çocuk Müzik Gurubu ve Arhavi’li ünlü sanatçı Efkan Şeşen’le Artvin halkı müzik dolu bir gece yaşadı.
Artvin Spor Salonunda yapılan konsere ilgi oldukça yoğun olup spor salonunun tribünleri tamamen doldu. Konsere katılanlar arasında Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel’de yer aldı. Konser beklenenden biraz geç başlarken sahneye ilk olarak Hopa Halkevleri Çocuk Müzik Grubu çıktı. Grubun 15 yaşında ki solisti Irmak Kaya ve 6 kişilik orkestrası söyledikleri şarkılarla adeta salonu büyülediler. Bu grubun bir şarkıyı Kürtçe olarak seslendirmesi, salonun büyük bir kısmını dolduran üniversite öğrencilerinden büyük alkış aldı.

Genç grubun ardından ünlü sançtı Efkan Şeşen sahne aldı. Efkan Şeşen konserine ilk albümüne ismini veren ve ilk göz ağrım dediği 9-6 yolları şarkısını söyleyerek başladı. Şeşen 25 yıllık müzik hayatında 13 albüm ve 150 civarında da beste yaptığını ifade etti.
“Artvinli, bir ailenin çocuğu olarak 25 yıllık müzik hayatımda Artvin’de ilk kez sahne alıyorum. Bu çok geç buluşma oldu. Geçte olsa bu buluşmayı sağlayan Artvin Belediye Başkanlığına ve Artvin halkevlerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Şeşen “zam zülüm, işsizlik, çevre sorunları ve gittikçe yok olan temel hak ve özgürlüklerimiz için mücadeleyi yükseltmenin yanı sıra, birbiri ile sorunu olmayan halkların kırdırılması anlamına gelen savaşa karşı haykırış için bir baba bir eş bir insan olarak şarkılarımla bu mücadelede yerimi alıyorum” dedi.
Emin Özgün yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.
“Ben bu konserin yapılmasında önemli bir görev üstlenen Halkevlerini kutluyorum. Sevgili gençler ben Artvin kimliği taşımaktan her daim gurur duyuyorum. Bu gururu bu değeri yaratanda siz Artvinli demokrat ilerici devrimci gençlersiniz. Bu ülkenin değerlerini zenginlikleri korumak için her zaman mücadele edeceğiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Mücadelemizden asla yılmayacağız. Demokratik mücadelemize yılmadan devam edeceğiz ve diyorum ki yaşasın halkın mücadelesi yaşasın emekçilerin mücadelesi. Herkesi saygı ile selamlıyor ve iyi eğlenceler diliyorum.”dedi.

Haber kaynak: Çoruh.net


Paylas

About The Author

Comments are closed.