Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ERTUĞRUL KURDOĞLU FEN LİSESİ, TÜBİTAK 2204 TÜRKİYE FİNALLERİNDEN TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ VE TEŞVİK ÖDÜLÜ İLE DÖNÜYOR..

Rekare 30 Mayıs 2024 Haberler ERTUĞRUL KURDOĞLU FEN LİSESİ, TÜBİTAK 2204 TÜRKİYE FİNALLERİNDEN TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ VE TEŞVİK ÖDÜLÜ İLE DÖNÜYOR.. için yorumlar kapalı

.

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri (2204-A) ve TÜBİTAK 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri (2204-B) yarışmalarında ilimizden iki proje ile katılan takımlarımız Türkiye üçüncüsü ve dördüncüsü olarak ödül almaya hak kazandılar.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Danışman Öğretmen Melek Kılıç rehberliğinde “Öğrenmenin Web Dili” adlı proje çalışmalarıyla Borçka Güreşen Şehit Resul Kakşi Ortaokulu öğrencilerimiz İrem Fena, Umut Atabay ve Hazal Aygün Türkiye üçüncüsü oldular.

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri (2204-A) Yarışması’nda ise Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencilerimiz Arda Can, Osman Berke Koç, Danışman Öğretmenleri Süleyman Sungur danışmanlığında yapmış oldukları “Locked-in Sendromlu Hastalar İçin Alternatif İletişim Programı (ALS EYE TRACKER)” adlı yazılım projeleri ile Türkiye dördüncüsü olarak teşvik ödülü almaya hak kazandılar.

Yarışmalarda göstermiş oldukları başarılardan dolayı okul idarecilerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haber: Arif Uzuner – Arhavi


Paylas

About The Author

Comments are closed.