Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

EVLADİ

Rekare 19 Aralık 2014 Akın Gülhan Yorum yok EVLADİ

Babamı kaybetmişim gözlerimden yaşlar akıyor sonsuz bir boşluğun içindeyim ağlıyorum.. Her şey anlamsız.. birazdan kara toprak onu benden alacak.. Duygularım allak bullak..
Rahmetli eniştem, omuzuma elini koyuyor “ baban çok şanslı öldü , çok şanslı” dedi.. Şaşırdım, anlayamadım.. Eniştem neden böyle demişti.. Hemen ardından devamını getirdi  “Baban evlat acısı görmeden huzurlu şekilde öldü.. Ondan çok şanslı öldü benim bacanağım” dedi.
Bu sözleri duyar duymaz ruh halim değişti. Eniştemin acısının yanında benimki neydi ki.. O evladını genç yaşta toprağa vermiş bir babaydı.. Şimdi bende babayım ve onu, onun gibileri çok iyi anlıyorum.
Aynı atmacaya kuş oynattığımız komşu köyümün güzel insanlarından MUAMMER ALIN ABİMİN acısı sonsuz . Evlat sahibi olan herkes onu çok iyi anlar .. Bir evladını kaybetmenin yanında diğer evladının da bu olaydan derin izler taşıması çok zor bir olay. ALLAH kimseyi evladıyla sınamasın, bu acıyı yaşatmasın.. MUAMMER ABİMİN acısı benim acımdır.. Hepimizin sancısı, hepimizin yürek sızısıdır.. Hepimizin bir şekilde akraba ve dost olduğu bu küçük kasabada bu olay inanıyorum ki hepimizi yürekten yaralamış ve üzmüştür..
Bu ülke öyle bir ülke ki, insanın öyle bir düzeni var k,i sormayın gitsin… Bu adaletsizlik insanı ölümden beter ediyor.. Bir önceki yazımı okuyanlar bilir, demiştim ya’ bu ülkede öyle yasalar var ki iki sarhoş kafa kafaya versek sabah kalkıp yeni yasa yazsak daha iyisini yazarız.. Bu adalet mi ?  Bu yasa mı ? Bu nedir yahu.. Kimden örnek alınmış ?  Kim yazmış ? Hangi beyin fıtıklı yazmış getirmiş bunları.. Yoksa bunlarda mı cemaatin suçu.. Değerli dostlar, bize köprü, baraj, cart curt tan önce hukuk ve adalet lazım.
Osmanlıca mosmanlıca, cartca curtca ile uğraşana kadar, biraz şu yaslara el atın hakim ve savcıların yerini değiştirmekle adalet olmuyor beyler.. Bu sistem insana kendi adaletini yaratmak için zemin hazırlıyor..
MUAMMER ABİ ALLAH SANA BİR DAHA ADALETSİZLİK YAŞATMASIN .SENİN GÜZEL KIZIN GÖKYÜZÜNE MEYDAN OKUYAN HANİ BAKIP BAKIPTA ELİMİZDEN KAÇIRDIĞIMIZ ATMACALAR MİSALİ GİDREVADAN KOPTONEYE ORADAN SAZLIĞA VE SONSUZLUĞA UÇUP GİTTİ.. ANLIYORUM Kİ NE BEN NE BİR BAŞKASI NE YAZSAK NE SÖYLESEK ACINI HAFİFLETMEZ SENİN YÜREĞİNE SADECE GERÇEK ADALET SU SERPECEK..
EVET SEVGİLİ DOSTLAR İNSAN ELEKTRİKSİZ, BARAJSIZ,VS. YAŞAYABİLİYOR AMA ADALETSİZ YAŞAYAMIYOR..ADALET HEPİMİZE LAZIM..DİNİMİZ NE DİYOR; NE YAPARSAN YAP HAK YEME DİYOR YANİ ADALETİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDE TUTUYOR..
Sevgi ve saygılarımla..

Akın Gülhan


Paylas

About The Author

Comments are closed.