Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FESTİVALİMİZ “ULUSLARARASI FESTİVALLER BİRLİĞİ” KATALOĞUNDA

Geçtiğimiz yıl Giresun’da düzenlenen Uluslararası Festivaller Birliği toplantısında Arhavi belediyesi ve festival komitesinin girişimleri sonucunda Arhavi Festivalini de bünyesine katan birlik, bu yıl hazırlamış olduğu tanıtım kitapçığında uluslararası düzeyde yapılan Arhavi festivaline de yer verdi. Tüm dünya ülkelerine kendi dillerinde gönderilen kitapçıkta Arhavi’nin de yer alması ilçenin tanıtımı ve turizm adına önemli bir kazanım sağlanmıştır.

Milli kültür ve yerel kültürlerin paylaşılması ve anlaşılmasında yardımcı olmak folklorik öğeler arasında yer alan halk danslarını temel alan festivalleri bir platformda buluşturmayı hedefleyen oluşum olan Uluslararası Folklor Festivalleri Birliği, bu çalışma içerisine Arhavi’yi de katmıştır. Türkiye’nin en eski 3. büyük festivali ve Doğu Karadeniz de yapılan en büyük festival olup, 39 yıl boyunca kesintisiz yapılan bir festival olma özelliğiyle herkesin dikkatini çekmiştir. Geçtiğimiz yıl yapılan 39. Festivalin görüntülerini bu yıl ki sayısında yayınlayan festivaller birliği, 23 önemli festivali bir araya getirip yayınlamıştır.

Yapılan çalışmalar ve girişimler sonucu birlik içerisinde yer alan ve ülkenin önemli festivallerinden biri olduğu tescillenen Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 24-26 Ağustos tarihleri arasında 40.sı gerçekleştirilecek.


Paylas

About The Author

Comments are closed.