Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FESTİVAL HAZIRLIKLARI ŞİMDİDEN BAŞLADI

39.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu başkanlığında yapılan toplantıya daire amirlerinin yanında bazı kamu ve özel kuruluşlar da katıldı. Bu yıl festivalin üstü örtülü 2500 m2 lik yeni mekanda yapılacağını belirten Hekimoğlu, festivalin kültürel boyutunda yapılan yarışma ve gösterilerinin de köylere dağıtılabileceğini söyledi. Sinema günlerinin yanında gecen yıl yapılan kısa film yarışmasında ortaya çıkan filmlerinde halka izletileceğini belirterek, fotoğraf çalışmasını Turizm Derneği işbirliği ile yapabileceklerini belirtti.

Çok geniş kapsamlı spor etkinliklerin de düşünüldüğü toplantıda köy takımlarından kurulacak futbol takımları arasında eskiden olduğu gibi şehir stadında bir turnuva yapılabileceğini ve bunun çalışmalarının da başlatıldığını belirtildi.

Geceleri yapılan eğlence bölümünde ise çok fazla sanatçı yerine daha az ve ünlü sanatçılar getirilip ilçemiz sanatçıları ile birlikte sahneye almakistediklerini belirten Hekimoğlu festivalin artık halkımıza maddi olarak bir gelir getirecek hale gelmesi gerektiğini belirtti.


Paylas

About The Author

Leave A Response