Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FINDIKLI’DA ÜZERİNDE “İZMİR BELEDİYESİ” YAZILI ÇÖP KUTULARI HASTANE BAHÇESİNDEN KALDIRTILDI…

Rekare 05 Nisan 2022 Haberler FINDIKLI’DA ÜZERİNDE “İZMİR BELEDİYESİ” YAZILI ÇÖP KUTULARI HASTANE BAHÇESİNDEN KALDIRTILDI… için yorumlar kapalı

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği ve Fındıklı Devlet Hastanesi’nin bahçesine yerleştirilen çöp kovalarının AK Partili yöneticilerin baskısıyla depoyla kaldırıldığını iddia etti. 

ANKA’nın haberine göre, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Fındıklı Belediyesi’ne gönderilen ve Fındıklı Devlet Hastanesi’nin önüne yerleştirilen çöp kovalarının kaldırıldığını açıkladı. Çervatoğlu; CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu ve belediye zabıtaları ile birlikte hastane önüne gitti. Çervatoğlu ve beraberindekiler; çöp kovalarını kaldırıldığı depodan çıkardı. Cervatoğlu, “Fındıklı’da bir rezalet daha yaşıyoruz. Bu isimden rahatsız olmuş AKP ilçe başkanı. Fındıklı Belediyesi’nin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çöp konteynerlerini, Türkiye Cumhuriyeti Fındıklı Devlet Hastanesi’nden kaldırtıyor. Burası AKP devleti değil” dedi. Cervatoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çöplerinin yerine Rize Belediyesi’nin çöp konteynerlerinin koyulduğunu söyledi. Cervatoğlu, “Siz İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin isminden rahatsız oluyorsanız, Rize Belediyesi’ni (konteynerlerini) buraya koyamazsınız” dedi.

Çöp kovalarını hastane önüne yerleştiren ve burada açıklama yapan Çervatoğlu, şunları söyledi:

“Fındıklı’da bir utanç daha yaşıyoruz. Bu sabah bir haber aldık. İzmir Büyükşehir Belediyesi isminden rahatsız olan bir AKP İlçe Başkanı, müdürümüzü baskı altına alarak burada gönüllü bir şekilde halkımıza sağlık hizmeti veren ve vermesi gereken bir kurumda bile üst düzey siyaset yapıyor, sözde. Biz Fındıklı Belediyesi olarak hastanemizin veya kurumlarımızın her istediğini, bir dediğini iki etmeyen bir belediyeyiz.

Dayanışma örneği gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bize göndermiş olduğu küllükleri isimden rahatsız olarak kaldıran bir AKP hükümeti var. Burası Türkiye Cumhuriyeti mi yoksa AKP’nin bir şirketi mi? İlçe Başkanı telefonla bunları nasıl kaldırabilir? Rize Belediyesi mi topluyor çöpleri? Çöp konteynerimizin isminden rahatsız oluyorsa… Bunu protesto ediyorum. Bu kadar düşmanca ötekileştirme aslında gidişin görüntüsü… Sayın valime de sesleniyorum. Fındıklı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti Rize ilinin Fındıklı ilçesidir. Sizler belki Acara cumhuriyeti olarak, öteki olarak görebilirsiniz. Cumhuriyet değerlerinden ve Misak-ı Milli sınırları içinden bizi kovamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti Fındıklı Devlet Hastanesi burası. Bir şahsın veya AKP İlçe Başkanı’nın hastanesi değil. Olsa bile oraya da hizmet veririz. Şu Fındıklı Belediyesi ışıklandırmasından rahatsız olan, şu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bize dayanışma için gönderdiği çöp konteynerinden rahatsız olan bir zihniyeti bu ülkede ve bu ilçede istemiyoruz.”

Haber kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/findikli-belediyesi-izmir-belediyesinin-gonderdigi-cop-kutularini-ak-partililer-kaldirtti-haber-1558954


Paylas

About The Author

Comments are closed.