Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FUTBOL ŞENLİĞİ ARHAVİ’DE YAPILDI

Haberin videosu için tıklayın.  http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150188500924773&oid=384576962588

15.01.2009 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokol çerçevesinde 2000-2001 (10-11 Yaş) doğumlu öğrencilere yönelik tüm il ve ilçelerde “MEB-TFF Futbol İl ve ilçe Şenlikleri” düzenlenmektedir. Bu çerçevede Artvin ilimize bağlı tüm ilçelerde Nisan ayı sonuna kadar “MEB-TFF Futbol ilçe Şenlikleri” yapılarak ilçe karmaları oluşturuldu. İl Lig heyeti tarafından şenlik merkezi Arhavi ilçesi seçildi. Bu nedenle MEB-TFF Futbol şenliği Arhavi İlçe stadında yapıldı. Artvin Merkez, Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul ve Yusufeli olmak üzere 7 ilçe takımımız birbirleri ile karşılaşarak doyasıya eğlendiler. Sıralamanın yapılmadığı karşılaşmalarda penaltı atma gösterisi ve top sektirme gösterileri de yapıldı.

 

 

 

Futbol Şenliği , Arhavi İçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Arhavi İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İl Lig Heyeti ve İl Okul Futbol Koordinatörü Fikret KADIOĞLU‘nun ortak çalışmalarıyla yapıldı. Sıralamanın yapılmadığı karşılaşmalarda penaltı atma gösterisi ve top sektirme gösterileri de yapıldı.

Futbol şenliğine Arhavi İlçe Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, İlçe Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Belediye Başkan yardımcısı Namık KÖSEOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nizamettin YILMAZ, Gençlik ve Spor Müdürü Erol TOSUN, daire amirleri ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra her öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonun imzalamış olduğu katılım belgeleri ve her takıma Artvin Gençlik ve Spor İl müdürlüğünün göndermiş olduğu kupalar verildi. Ayrıca penaltı atma ve top sektirme gösterisinde ilk 3 kişiye madalya, bir öğrenciye de sportmenlik madalyası verildi.

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response