Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ “İLYAS CAN” ANISINA YAPILDI..

7. Geleneksel  Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anlara sahne oldu. Cumhuriyet meydanında toplanan doğaseverler araçlarla Çifteköprüye hareket ederek, buradan Kamilet Vadisinin kalbine, Mençuna Şelalesine  yürüyüş  gerçekleştirdiler. Bu yıl ki etkinlik , geçtiğimiz yıl bir kaza sonucu hayatını kaybeden  İlyas Can anısına yapıldı. Şelale bölgesinde yapılan yeni köprüye de “İlyas Can Köprüsü” adı verildi. Köprünün açılışı İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve İlçe Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve çeşitli sivil toplum örgüt başkanlarının ve halkın  katılımı ile yapıldı.

Arhavi belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tüm kurum, kuruluş ve STK’lara organizasyonda gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl yine yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, ,İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kahya,Orman İşletme Müdürü Metin Kaya, Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Yıldız , CHP İlçe Başkanı Musa Ulutaş ,birçok sivil toplum örgütleri (Arhavi Turizm Derneği, İstanbul Arhavililer Derneği, Laz Kültür Sanat ve Turizm derneği, Arhavi Doğa Sporları Kulübü, Arhavi Off-Road Derneği,Genç Bank, Arhavi Bld.Gsk.,Gola Derneği, Ajans 53, arhavim.net ve arhavizyon yayın gurubu üyeleri ) olmak üzere gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

Yürüyüşün başladığı çifte köprü mevkiinden şelale bölgesine kadar olan etapta vatandaşların coşkusu görülmeye değerdi. Tulum eşliğinde doğa içerisindeki yürüyüşe başlamadan önce tarihi köprü’de tüm katılımcılar hatıra fotoğraf çektirdi. Buradan toplu bir şekilde başlayan yürüyüş Mençuna Restaurant’ta İlyas Can anısına düzenlenen programla devam etti. İlyas Can’ın hayatından kesitler alınarak yapılan sunumda duygu dolu anlar yaşandı. Mençuna ile özdeşleşen çok değerli arkadaşımızın zamansız aramızdan  ayrılışı belli ki herkesi derinden üzmüştü.

Şelale bölgesindeki köprü açılışında ilçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu “büyük emek sarfederek, gece gündüz demeden köprünün yapımında yoğun çaba harcayan arkadaşımız İlyas Can’ın adının yaşatılması istiyoruz. Kendisini sevgi ve saygıyla yâd ediyoruz.” dediler. Ardından törenle köprünün  açılışı yapıldı.

Başkan Hekimoğlu “ İlçemizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak ve yaşatmak adına yaptığımız bu etkinliğimiz, halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin katkı ve destekleriyle amacına ulaştırılmıştır. Etkinliğe destek olan, emek veren, katılan herkese teşekkür ediyorum. İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına gösterilen bu hassasiyetimizi gören tüm doğasever katılımcıların ve halkımızın, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek vermelerini ve katkı sunmalarını bekliyorum” dedi.

yedinci-mencuna-gezisi_090-a

yedinci-mencuna-gezisi_002-a

yedinci-mencuna-gezisi_003-a

IMG_2806-a

IMG_2803-a

yedinci-mencuna-gezisi_082-a

IMG_2881-a

yedinci-mencuna-gezisi_019-a

IMG_2874-a

IMG_2872-a

mençuna gezisi-001-a

IMG_2790-a

IMG_2875-a

IMG_2791-a

IMG_2798-a

IMG_2895-aa

yedinci-mencuna-gezisi_044-a

IMG_2825-a

IMG_2820-a

IMG_2816-a

IMG_2812-a

yedinci-mencuna-gezisi_050-a

yedinci-mencuna-gezisi_070-a

IMG_2868-a

IMG_2863-a

IMG_2856-a

IMG_2853-a

IMG_2858-a

IMG_2848-a

IMG_2844-a

IMG_2838-a

IMG_2837-a

IMG_2829-a

IMG_2831-a

IMG_2843-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.