Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GELENEKSEL MENÇUNA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

6. sı düzenlenen “Mençuna Şelalesi  Doğa  Yürüyüşü”  katılımın geçen yıla göre az olmasına rağmen müthiş keyif verdi.

Kusursuz bir organizasyon ve güzergah boyunca görevlilerin olaya ciddi vakıfları, katılan doğaseverlere keyifli anlar yaşattılar.

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı etkinlik Cumhuriyet Meydanında başladı. Buradan servis araçlarına binen katılımcılar Çifteköprü’ye araçlarla vardılar. Çifteköprüden sonra ise  yaya olarak Mençuna Şelalesine gidildi. Köprü üzerinde toplu fotoğraf çekiminin ardında kısa horon oynandı. Bu arada tur organizasyonu ile gelen  ve tesadüfen bu güne rastlayan  gezi gurupları da doğaseverlerle birlikte  şelale tırmanışına katıldılar.

Turlar içinde en renklileri Konya gurubu idi. Geziye İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, İlçe Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Etkinliğin ana organizatörü Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Baran ve İl Kültür ve Turizm  Müdürü Hüseyin  Ateş’ de katıldılar.

Gezi sonunda bir değerlendirme yapan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu” Havanın sabah saatlerinde yağış alması halkın katılımını biraz olumsuz şekilde etkiledi. Fakat bizler köylere doğru geldikçe köylerin  şehir merkezine oranla daha güzel havaya sahip olduğunu gördük.Etkinlik öncesi arkadaşlarımızla  yoğun bir hazırlık yaptık. Başta İlçemiz Kaymakamına, Orman İşletme Müdürlüğüne, Arhavi Türizm Derneğine, Çkuni Berepe Laz Kültür ve Türizm Derneğine , Arhavim .net gurubuna, mola verdiğimiz işletme yetkililerine  katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.İlçemizin turizmi için hedefleğimiz ve planladığımız projeler tek tek gerçekleşiyor. Ayrıca bugün tüm olumsuz hava şartlarına rağmen bu yürüyüşü gerçekleştiren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Gezi TRT AVAZ kanalınca bir belgesel şekli ile kayda alındı.Yakın bir tarihte hem TRT AVAZ da, hemde TRT Belgesel kanalında gösterileceği de bize verilen haberler arasında.

Diğer fotoğraflar için TIKLAYIN..


Paylas

About The Author

Comments are closed.