Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GELENEKSEL “OMATXORE ŞENLİĞİ” 21 AĞUSTOS’ DA

Bu yıl 2. si gerçekleştirilecek olan “Omatxore Şenliği” için Balıklı Köyünde incelemelerde bulunuldu. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen organizasyonla bir araya gelen Balıklı (Emenyat) ve Ulukent (Pilarget) köyü halkı, Ağustos ayı içerisinde organize edilmesi düşünülen şenlik için yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Koy sakinleri daha sonra Arhavi Laz Kültür ve Turizm Derneği, Arhavi Turizm Derneği ve ARDOS yetkilileri ile birlikte organizasyon programı üzerinde çalışmalar yaptılar.

 Balıklı köyü muhtarı Azmi Can “Bu yıl arkadaşlarla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Ramazan Bayramının 3. Günü olan 21 Ağustos 2012 tarihinde geleneksel hale dönüştüreceğimiz “Omatxore Şenliği” nin  2. sini yapacağız. Çalışmalarımızı başta Arhavi Laz Kültür Derneği olmak üzere diğer sivil toplum örgütleri ile yoğunlaştırarak devam ettiriyoruz.” dedi.

Hafta sonunda köy halkı tarafından şenlik alanına davet edilen Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, anılan tarihte yapılacak çalışmalar hakkında gerekli desteğin verileceğini belirtti.

Muhtar Azmi Can, geçen yıl yapılan etkinliğin bir devamı şeklinde olacak olan etkinliğe  bu yıl yöresel sanatçılar, yarışmalar, eski oyunlar ve kültürel faaliyetlerin de ekleneceğini söyledi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.