Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GENÇLİK HAFTASINDA HALK YÜRÜYÜŞÜ

     İlçemizde Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde, Arhavi Belediyesi ve Arhavi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün öncülüğünde bir dizi etkinlik düzenlendi ve halk yürüyüşü organize edildi.

     Atatürk heykeline çelenk konulmasıyla başlayan etkinliklere, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Arhavi Belediye Başkan Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Erol Tosun, öğrenciler, gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk heykeline konulan çelenk ve gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından, kalabalık grup Cumhuriyet Meydanında toplandı. Burada tulum eşliğinde yöresel halk  oyunları oynandı ve gösteriler düzenlendi.

     Ardından Cumhuriyet Meydanından halk yürüyüşü başlatıldı. Çok sayıda vatandaşın da ilgi gösterdiği yürüyüşe, Sahil Caddesi güzergâhından devam edilerek, şehir merkezinde son verildi .Kutlama programına, Rize ilinde düzenlenen Kulüpler Türküye Finali Halk Oyunları Yarışmasına katılan ve ilçemizde konaklamayı tercih eden Zonguldak Hasad Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi ve idarecileri de katıldı.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response