Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GÜRCİSTAN’DA YAŞANAN “DOMUZ GRİBİ” İLE İLGİLİ UYARI GELDİ..

Gürcistan Cumhuriyetinde son dönemde artan ve halk arasında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsü vakaları hakkında Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı
Osman Akyürek değerlendirmelerde bulunarak Gürcistan’a ziyarette bulunacak iş insanları ve tüm vatandaşları dikkatli olmaya davet etti.

Ülkenin Acara Özerk ülkesinde H1N1 gribinden ölenlerin sayısı ilk etapta 21 olarak gösterilirken vaka ile alakalı tespit edilen ölü sayısı 18 olarak belirlendi. Gürcistan’da domuz gribi virüsünün bir başka adresi ise Türkiye sınırındaki Acara Özerk Cumhuriyeti sakinlerinden 2 kişi olduğu bildirildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hopa Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, edindiği bilgisine göre.” domuz gribi virüsü hastalığından 18 kişi hayatını kaybettiğini ve 600 kişi aşkın kişi Gürcistan hastanelerinde tedavi gördüğü yönde Gürcistan yetkililerinden bilgi aldığını ve
Gürcistan ülkesinde yaşanan vakaya üzüntü ile karşıladığını ancak vakanın önüne geçilmesi ile sevindirici bir dutum olduğunu belirterek, Gürcistan’da yaklaşık 600 kişiyi aşan bir durum söz konusu olduğunu ve grip tedavisi uygulanırken, bu güne kadar H1N1 virüsünden 18 kişinin öldüğü biliniyor, ifadesiyle yaşanan olumsuz vakaya derin üzüntü duyduğunu dile getirdi. Akyürek ‘Gürcistan’a yapılacak ziyaretlerde tedbirli olunmasında fayda olacaktır’ ifadelerini kullanarak vatandaşları uyardı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.