Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

H.E.M. HİZMET BİNASI AÇILIŞI VE YIL SONU SERGİSİ BİRLİKTE YAPILDI.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yeni hizmet binası ile yıl sonu sergisi açılışı yapıldı.Hizmet   binası açılışı ile 2016 – 2017 eğitim – öğretim yıl sonu sergisine Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Programda ilk olarak protokol üyeleri tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan yaptı. Özcan konuşmasında; “Yaygın Eğitim Merkezi olan Halk Eğitiml Merkezleri yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk eğitim merkezlerinde her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz lisans, ön lisans ve lise mezunu öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber başarıyı yakalamış bulunmaktayız. Yeni hizmet binamızda kursların açılmasında bize her zaman destek olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Fedakârca geçici ve terk edilen binalarda bugüne kadar sürdürülen Halk Eğitim Merkezi faaliyetlerini bugün standartları yüksek bir hizmet binasına kavuşturduklarını belirten Başkan Hekimoğlu, araziyi satın alarak milli eğitim bünyesine kazandıran Nurettin Çarmıklı’ya ve hizmet binasının yapılmasında girişimlerinden ötürü Milletvekili İsrafil Kışla’ya teşekkürlerini iletti.

Milletvekili Kışla ise, halk eğitim merkezi hizmet binasının Arhavi’ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu ve Artvin ve ilçelerinde de halk eğitim merkezi hizmet binası için çalışmaların başlayacağını belirtti. Usta öğretici ve kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini Artvin’in her ilçesinde satış reyonu kurularak satışa sunacaklarını belirten Milletvekili Kışla, ilerleyen günlerde hızlı tüketim ve üretiminin yapılması için somut adımlar atılacağının müjdesini verdi. Ayrıca ilçede yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi folklor gösterisi sergiledi. Akabinde protokol üyeleri tarafından hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi ve yılsonu sergisinde sergilenen ürünler gezildi. Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan güzel el emeği ürünleri büyük beğeni gördü. Başkan Hekimoğlu ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özcan, Milletvekili Kışla ve Vali Yardımcısı Öztürk’e eşlik ederek tüm stantları gezdi. Protokol mensupları programda yapılan çalışmalara büyük ilgi göstererek beğendiğini ifade etti.

hemaçılış-0

hemaçılış-1

hemaçılış-2

hemaçılış-3

hemaçılış-4

hemaçılış-5

hemaçılış-6


Paylas

About The Author

Comments are closed.